Informacje

Ćwicz długo, ale nie intensywnie! Ćwicz długo, ale nie intensywnie! Hot

Długotrwały, ale nie intensywny wysiłek może przynieść więcej korzyści zdrowotnych, niż krótkie, intensywne ćwiczenia. Jeśli utrata energii będzie równomierna, treningi mogą podnieść poziom insuliny i lipidów. 

Stanie i chodzenie na dłuższe dystanse poprawia wrażliwość na insulinę i poziom lipidów we krwi, jeśli odbywa się więcej niż przez godzinę każdego dnia, ale tylko wtedy, gdy zużyta ilość kalorii w obu formach ćwiczeń jest podobna. Wyniki badań Hansa Savelberga oraz jego współpracowników z Maastricht University zostały opublikowane w czasopiśmie  PLoS ONE.

Naukowcy zaangażowali do badań osiemnaście osób od 19-24 lat, o prawidłowej masie ciała i poprosili ich, aby wykonali trzy rodzaje testów. W pierwszym, uczestnicy zostali pouczeni, aby siedzieć przez 14 godzin dziennie i nie angażować się w jakąkolwiek formę ćwiczeń; drugi test wymagał od uczestników siedzenia przez 13 godzin dziennie i wykonywania energicznych ćwiczeń przez 1 godzinę; a w trzecim, uczestnicy zastąpili sześć godzin siedzenia czterema godzinami spaceru i dwiema godzinami stania. Po zakończeniu testu, badacze śledzili wrażliwość każdego uczestnika na insulinę i poziom lipidów we krwi, z których oba mogą pomóc w identyfikacji chorób metabolicznych, takich jak cukrzyca i otyłość.

Autorzy stwierdzili, że ogólnie rzecz biorąc, poziom cholesterolu i lipidów wykazał niewielką poprawę, gdy uczestnicy wykonywali energicznie ćwiczenia przez godzinę dziennie, ale znaczna poprawa następowała po dłuższym wysiłku o niskiej intensywności. Według badania bycie aktywnym poprzez chodzenie lub stanie przez dłuższy czas znacznie podwyższa poziom insuliny w porównaniu do ściśle siedzącego trybu życia.

W podsumowaniu czytamy, że jeżeli wydatki energetyczne są równoważne, dłuższy czas trwania ćwiczeń o małej intensywności, może przynosić więcej korzyści, niż krótszy okres intensywnej aktywności fizycznej.

Źródło: Eurekalert!


Czytano: 5666
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum