Informacje

Związek między trądzikiem a dietą Związek między trądzikiem a dietą Hot

Badania opublikowane w Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics ustaliły, że jest coraz więcej dowodów na istnienie związku między dietą a trądzikiem, szczególnie diet z wysokim indeksem glikemicznym i produktów mlecznych. W związku z tym, Medyczna Terapia odżywiania (MNT), może odgrywać istotną rolę w leczeniu trądziku.

Ponad 17 milionów Amerykanów cierpi na trądzik, głównie nastolatki i ludzie młodzi. Trądzik wpływa na jakość życia, w tym wycofanie społeczne, lęk i depresję, co sprawia, że leczenie jest niezbędne. Od końca 1800 roku, badania wykazały związek diety z tą chorobą skóry, identyfikując czekoladę, cukier i tłuszcz, jako poszczególnych winowajców, ale badania z początku lat 1960- tych nie kojarzyły diety z rozwojem trądziku.

"Ta zmiana nastąpiła w dużej mierze ze względu na wyniki dwóch ważnych badań naukowych, które są wielokrotnie cytowane w literaturze i kulturze popularnej jako dowód na obalenie związku pomiędzy dietą a trądzikiem"- mówi dr Jennifer Burris, z Department of Nutrition, Food Studies, and Public Health, Steinhardt School of Culture, Education, and Human Development, New York University." Niedawno, dermatolodzy i dietetycy ponownie badali związek między dietą a trądzikiem i stają się coraz bardziej zainteresowani rolą lekarza żywieniowego w leczeniu trądziku."

Burris i współautorzy badań, William Rietkerk z Department of Dermatology, New York Medical College oraz Kathleen Woolf z New York University's Department of Nutrition, Food Studies, and Public Health, przeprowadzili przegląd literatury do oceny dowodów, na połączenie diety i trądziku podczas trzech charakterystycznych okresów: wczesnej historii, powstania mitu na temat diety i trądziku oraz z ostatnich lat badań.

Badacze stwierdzili, że wysoki indeks glikemiczny diety i częste spożywanie produktów mlecznych jest wiodącym czynnikiem, potwierdzającym związek pomiędzy dietą a trądzikiem. Należy również pamiętać, że choć wyniki badań pochodzące z ostatnich 10 lat, nie wykazują, że dieta powoduje trądzik, może to mieć wpływ lub pogłębić tę chorobę skórną.

Zespół badawczy zaleca dermatologom i dietetykom wspólną pracę w celu projektowania i prowadzenia badań. "To badanie jest konieczne, aby w pełni wyjaśnić wstępne wyniki, określić proponowane podstawowe mechanizmy łączące dietę i trądzik oraz opracowanie potencjalnych interwencji dietetycznych dla leczenia trądziku"- mówi Burris. "Środowisko medyczne nie powinno odrzucać możliwości leczenia dietetycznego jako uzupełnienie leczenia trądziku. W tej chwili najlepszym rozwiązaniem jest traktowanie każdego pacjenta indywidualnie,  starannie rozważając możliwość poradnictwa dietetycznego."

Żródło: Eurekalert!


Czytano: 6727
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum