Informacje

Kryteria operacji odchudzających należy zmienić Kryteria operacji odchudzających należy zmienić Hot

Operacja, która ma na celu utratę wagi, jest obecnie oferowana tylko do pacjentów, którzy przekroczyli pewien wskaźnik BMI. Jednak interwencja chirurgiczna może poprawić zdrowie większej liczby osób. 

Świadczą o tym badania ludzi otyłych przeprowadzone w Sahlgrenska Academy, University of Gothenburg w Szwecji z udziałem 104 pacjentów, którzy byli operowani pomimo, że ich BMI było "zbyt niskie". W rezultacie, ryzyko rozwoju cukrzycy zostało zmniejszone o 67%.

Obecne kryteria, pozwalające zaklasyfikować do operacji zmniejszającej wagę szwedzkich pacjentów, to indeks masy ciała (BMI) powyżej 40 dla zdrowych osób lub powyżej 35 w połączeniu z innymi czynnikami ryzyka, takimi jak cukrzyca typu 2.

Jednakże kryteria te nie zostały opracowane w sposób naukowy i muszą być poprawione. To jest opinia naukowców z Sahlgrenska Academy, University of Gothenburg, którzy wykazali w nowym badaniu, że chirurgia odchudzania oferuje również znaczne korzyści dla zdrowia pacjentów, którzy nie spełniają dzisiejszych kryteriów.

W badaniu, które zostało opublikowane w Diabetes Care, badacze z Göteborg monitorowali 104 pacjentów, którzy przeszli operację odchudzania zanim obecne kryteria zostały ustalone, a którzy teraz nie spełniają tych wymogów. Badanie pokazuje, że 15 lat po zabiegu, pacjenci mieli 67% niższe ryzyko rozwoju cukrzycy w porównaniu z grupą kontrolną, która nie była operowana.

"Efekt był taki sam, jak w przypadku pacjentów, którzy spełniają aktualne kryteria"- wyjaśnia badaczka Kajsa Sjöholm z Sahlgrenska Academy, University of Gothenburg.  "Innymi słowy, nie ma dowodu, że chirurgia odchudzania ma większe działanie zapobiegawcze przeciwko cukrzycy u pacjentów, którzy przekroczyli dzisiejszą granicę BMI niż dla tych, którzy się nie kwalifikują."

Badanie pokazuje również, że operacja odchudzania zmniejsza czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych wśród pacjentów, którzy nie są obecnie uprawnieni do tego zabiegu.

W nawiązaniu do poprzednich wyników opublikowanych w badaniu SOS na University of Gothenburg, które wykazały, że ​​ chirurgia odchudzania generalnie prowadzi do trwałej redukcji masy ciała i zmniejsza ryzyko cukrzycy, chorób serca, udaru, raka i przedwczesnej śmierci, naukowcy z Gothenburga sugerują, że dzisiejsze kryteria wyboru powinny być ponownie ocenione.

Zdaniem naukowców, ścisłe limity BMI mogą doprowadzić w przyszłości do dużej liczby pacjentów z wysokim ryzykiem choroby, którzy skorzystają z odmowy operacji. Poprzednie wyniki badań pokazują, że kwalifikacje do operacji, mogą być ulepszone,  dzięki analizie insuliny pacjentów i wartości glukozy.

Źródło: Eurekalert!

 

Czytano: 5033
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum