Informacje

Zadowoleni z powtórnego liftingu Zadowoleni z powtórnego liftingu Hot

Wykonywany średnio dziesięć lat po pierwszym liftingu drugi zabieg, może dać podobnie trwałe rezultaty przy niskim odsetku powikłań- zgodnie z badaniami opublikowanymi w marcowym wydaniu  Plastic and Reconstructive Surgery.

Dr Rod J. Rohrich i współpracownicy z University of Southwestern Medical Center, przedstawili swoje 20-letnie doświadczenie z wtórnym zabiegiem liftingu. Naukowcy podsumowują, że z uwagi na kilka kluczowych zasad chirurgicznych, powtórne „podciąganie” skóry jest bezpieczną i skuteczną procedurą.

Od 1990 do 2010, dr Rohrich wykonał ponad 800 liftingów twarzy. Sześćdziesiąt z nich to wtórny zabieg wygładzania - procedura w leczeniu nawracających oznak starzenia się twarzy.

Nowe badanie ocenia te doświadczenia, aby uzyskać wgląd do techniki, rezultatów i trwałości efektów powtórnego liftingu. (Analiza wyklucza pacjentów poddawanych drobnym poprawkom po zabiegu liftingu).

Doświadczenie objęło 57 kobiet i 3 mężczyzn w fazie drugiego zabiegu. Pacjenci byli średnio ok. 51 roku życia w momencie ich pierwszego zabiegu i mieli ok. 60 lat przy powtórnym liftingu. Tak więc w tej grupie pacjentów, efekty pierwszego wygładzania zmarszczek  trwały średnio dziewięć lat. Z 60 pacjentów poddanych drugiemu liftingowi, 10 następnie przeszło trzeci zabieg. Czas pomiędzy drugim a trzecim liftingiem to 7,5 roku.

Sugeruje to, że efekty wtórnego liftingu trwały mniej więcej tak długo, jak w przypadku pierwszej procedury. Powikłań po wtórnym „podciąganiu” skóry było około 5%. Zgodne z wcześniejszymi badaniami, ryzyko powikłań było takie samo po wtórnym faceliftingu. W przeciwieństwie do niektórych doniesień, nie było zwiększonego ryzyka uszkodzenia nerwu twarzowego po operacji.

Liczba pacjentów poddanych drugiemu lub nawet trzeciemu liftingowi w ostatnich latach wzrosła. "Dzięki stale rosnącej populacji w średnim wieku i ogólnego zainteresowania odmładzaniem twarzy w młodszym wieku, nastąpił znaczny wzrost pacjentów poddawanych wtórnemu liftingowi"- mówi dr Rohrich.

Chociaż z ich doświadczeń wynika, że wtórny facelifting daje dobre efekty, naukowcy podkreślają, że procedura może wymagać kilku unikalnych technik chirurgicznych. Dr Rohrich i koledzy przedstawili kilka ważnych zasad dla chirurgów plastycznych do naśladowania w zakresie planowania i przeprowadzania wtórnych zabiegów liftingu. Artykuł opisuje pięć zasad, dzięki którym pacjenci będą mogli powrócić do naturalnego i młodzieńczego wyglądu.

Źródło: MedicalNewsToday


Czytano: 5376
Ilość publikacji: 2049
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Nie możesz wykonywać iniekcji? Jest na to wytłumaczenie....
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum