Informacje

Nadzieja na pierwsze skuteczne leczenie bielactwa Nadzieja na pierwsze skuteczne leczenie bielactwa Hot

Naukowcy z Loyola University Chicago Stritch School of Medicine opracowali genetycznie zmodyfikowane białko, które radykalnie odwraca zaburzenia skóry- bielactwo u myszy, i ma podobny wpływ na reakcje immunologiczne w ludzkich próbkach tkanek skórnych. 

Zmodyfikowane białko jest potencjalnie pierwszym skutecznym lekiem na bielactwo, które powoduje nieestetyczne plamy na twarzy, rękach i innych częściach ciała. Uniwersytet Loyola w Chicago złożył wniosek patentowy na białko, a naukowcy starają się o zgodę organów regulacyjnych i finansowanie badań klinicznych u ludzi.

Dr I. Caroline Le Poole i współpracownicy opisują zmodyfikowane białko w czasopiśmie Science Translational Medicine . Le Poole jest profesorem w Loyola's Oncology Institute and in the departments of Pathology and Microbiology and Immunology.

Około 1 miliona Amerykanów ma bielactwo, a choroba ta dotyka około 1 na 200 osób na całym świecie. Bielactwo jest najbardziej zauważalne u kolorowych ludzi, ale również może być niepokojące dla rasy białej. Jest to choroba autoimmunologiczna, w której układ odpornościowy „przesterowuje się” i zabija komórki pigmentowe, które nadają skórze kolor.

Poprzednie badania wykazały, że białko zwane HSP70i odgrywa istotną rolę w odpowiedzi autoimmunologicznej, która powoduje bielactwo. HSP70i składa się z 641 bloków zwanych aminokwasami. Le Poole i koledzy genetycznie zmodyfikowany jeden z tych aminokwasów w celu stworzenia mutanta HSP70i. Te zmutowane białko wypiera normalne HSP70i, tym samym odwraca reakcję autoimmunologiczną- bielactwo.

Naukowcy Jeffrey A. Mosenson i Andrew Zloza zaaplikowali zmutowane HSP70i myszom, które rozwinęły bielactwo, a wyniki były uderzające. Mysie futro - dotknięte bielactwem - miało zabarwienie soli i pieprzu. Ale gdy myszy były szczepione zmutowanym HSP70i, sierść stała się czarna. "Myszy wyglądają normalnie"- powiedział Le Poole. Niektóre efekty obserwowane u myszy, były również widoczne w ludzkich próbkach skóry.

Długoterminowe, skuteczne leczenie bielactwa nie istnieje. Kremy steroidowe czasem przywracają trochę koloru skórze. Ale leczenie to również powoduje, że skóra staje się cieńsza i mogą powstawać smugi lub linie. Jasne światła, podobne do tych stosowanych w kabinach opalających, również mogą przywrócić kolor, ale mogą spowodować oparzenia słoneczne i inne efekty uboczne, w tym bielactwo. Przeszczepy, przenoszące skórę ze zdrowych obszarów na te z białymi plamami mogą być bolesne i drogie. Żadna z istniejących terapii skutecznie  nie zapobiega postępowi bielactwa.

Le Poole napisał, że mutant HSP70i "może zaoferować potężne możliwości leczenia bielactwa." 

Źródło: MedicalNewsToday


Czytano: 39033
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum