Informacje

Beauty foods Beauty foods Hot

Kochamy suplementy. To zostało już potwierdzone wieloma badaniami. Ilość reklam telewizyjnych  w tym zakresie nie pozostawia złudzeń. Żyjemy szybko i potrzebujemy szybkich rozwiązań, a współczesny świat próbuje nam to zapewnić. 

Kiedyś bardzo popularne było powiedzenie: „co na talerzu to na twarzy”. Kobiety okładały się plastrami ogórka, smarowały dłonie sokiem z cytryny, robiły maseczki z drożdży i wielu innych „jadalnych” składników. Na rezultaty trzeba było trochę poczekać, ale cierpliwość popłacała. Takie nawyki na pewno nikomu nie zaszkodziły. Wiązały się z tym oczywiście pewne niedogodności. Trzeba było na bieżąco przygotowywać swoje maseczki i mazidła. Zapach też nie zawsze był znośny dla każdego.

Obecnie mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Uzupełniamy nie tylko niedobory witamin i minerałów, których brak w przetworzonej żywności. Skoro nie lubimy czosnku możemy go sobie zażyć w tabletce, nie przepadamy za rybami i na to jest dostępna pigułka. Zdrowe żywienie ponad wszystko. Farmacja posunęła się nawet o krok dalej. Możemy chemicznie regulować poziom nawilżenia skóry, elastyczność włókien kolagenowych i zadbać o naszą elastynę. Po odejściu od naturalnych sposobów pielęgnacji rynek został zarzucony kosmetykami, które obiecują niesamowite efekty. Każda część naszego ciała może poczuć się dopieszczona i wyjątkowa, bo znajdziemy kosmetyk dedykowany właśnie dla niej. Wydawać by się mogło, że teraz wystarczy obrać swój plan działania, zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i nasza uroda jest pod kontrolą. Jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie. Słyszymy zewsząd, że dla dobrych efektów trzeba działać wielokierunkowo. Zewnętrznie i doustnie. Dlatego ostatnio modne jest wspomaganie kosmetyków suplementami diety.

Społeczeństwo, kosmetyka i medycyna poczyniły ogromne postępy w dbaniu o urodę. Jest to ogromny plus. Jednak musimy zwracać uwagę także na drugą stronę medalu. Nie popadajmy w skrajności.

Z moich obserwacji w pracy zawodowej wynika, że 85% kobiet z którymi mam do czynienia łyka różnego rodzaju suplementy w celu poprawy urody. Bardzo często zmieniają producentów tych produktów bo ten innej firmy podobno szybciej przynosi efekty. Są to kobiety aktywne zawodowo, matki, nastolatki, studentki. Wszystkie skarżą się na brak czasu. Sytuacja ta wydaje mi się analogiczna do rezygnacji z życia towarzyskiego na rzecz internetu, która budzi tyle kontrowersji i niepokoju wśród socjologów. Tutaj jednak mamy do czynienia z nadrabianiem urody paralekami, bo tak jest szybciej i mniej zachodu. Być może jest to znak nowych czasów ale chciałabym wystąpić z apelem do kobiet.

Pomyślmy o sobie i swoim zdrowiu. Sprawny organizm odpłaci nam piękną skórą. Każdy człowiek ma lepsze oraz gorsze okresy i czasami trzeba się z tym pogodzić i dać ciału czas na powrót do równowagi. Suplementy są dla ludzi i rzeczywiście mogą pomóc w wielu przypadkach uporać się z pewnymi niedoborami. Jednak zastanówmy się, czy na dłuższą metę lepsza nie okaże się zmiana naszych nawyków, dwie szklanki wody, albo herbaty ziołowej więcej w ciągu dnia i spacer na świeżym powietrzu. Także smaczny, zbilansowany posiłek z pewnością dostarczy nam więcej przyjemności niż pigułka, a rezultaty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. 


Czytano: 3925
Ilość publikacji: 4
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 1
O autorze: mgr Zarządzania Zasobami Ludzkimi i specjalista ds. komunikacji społecznej. Kosmetyka jest jej pasją, dlatego skończyła też policealną szkołę kosmetyczną. www.mobilnapani.pl


POLECAMY
więcej artykułów autora Anna Dudzińska


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum