Informacje

Moda na fleksitarianizm Moda na fleksitarianizm Hot

Nazywany bywa wegetarianizmem dla niewymagających. W tej diecie nie chodzi o rezygnacje z jedzenia mięsa, ale o to by spożywać je okazjonalnie.

Pojęcie fleksitarianizm zostało użyte po raz pierwszy w latach 90 przez Lindę Anthony. To dieta polegająca na spożywaniu ograniczonej ilości posiłków mięsnych w tygodniu. Samo pojęcie odnosi się również do osób, które na co dzień stosują dietę wegańską lub wegetariańską, a mięso spożywają okazjonalnie. Dieta zyskała swoich zwolenników zwłaszcza w kręgach osób, które chcą się zdrowo odżywiać.

Charles Banks, dyrektor organizacji The Food People twierdzi: "Dwadzieścia lat temu wegetarianizm był częstym powodem do żartów i drwin” Dodaje również: "Jednak w ostatnim czasie nastąpił bardzo wyraźny zwrot wśród ludzi i zmiana ich postawy w stosunku do jedzenia. Przewidujemy, że wkrótce fleksitarianizm będzie bardzo popularnym kulinarnym trendem".

Fleksitarianizm zyskał rozgłos dzięki akcji "Meat Free Monday" zainicjowanej przez Paula McCartneya i jego córki. O diecie zrobiło się głośno w 2009, kiedy to muzyk ogłosił poniedziałek dniem wolnym od pracy. Do kampanii z czasem przyłączyło się ponad milion fanów oraz gwiazdy, m.in.: Gwyneth Paltrow, Sir Richard Branson, Cameron Diaz czy Joss Stone.

Według doniesień Vegetarian Research Group na świecie obecnie jest 23 milionów miłośników tej diety. Z kolei badania Pata Crockera i Nettie Cronish, autorów książki "Everyday Flexitarian" wskazują, że około 40 proc. mieszkańców USA stosuje taki sposób odżywania. Według kulinarnych znawców z organizacji The Food People do 2015 roku ta liczba znacznie wzrośnie. Skąd ta pewność? Otóż dlatego, że fleksitarianizm jest zdrowszy, tańszy i mniej restrykcyjny niż weganizm czy wegetarianizm.

Jak podkreśla dietetyk Alice Mackintosh: "Mięso jest istotnym elementem diety dzieci i osób czynnie uprawiających sport. Oczywiście są plusy i minusy diety wegetariańskiej, osobiście zachęcam swoich klientów, aby ograniczyli spożycie mięsa w swojej diecie, nie muszą go jeść codziennie".

Wielu zagorzałych wegetarian nie może pogodzić się ze stwierdzeniem, że omawiany sposób odżywiania jest rodzajem diety wegetariańskiej. Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek działania prowadzące do ograniczenia produkcji mięsa ma swoje korzyści. Wystarczy je znaleźć i być może po świątecznym obżarstwie pomyśleć o kilkudniowej przerwie od spożywania mięsa? Co wy na to?

Źródło: PAP Life


Czytano: 6664
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum