Informacje

Właściwości prozdrowotne miodu z manuki Właściwości prozdrowotne miodu z manuki Hot

Jest najpopularniejszym nowozelandzkim produktem na świecie, łączącym w sobie walory smakowe i właściwości lecznicze. Mowa tu oczywiście o miodzie z manuki.

Złoto w słoiku pochodzi z Nowej Zelandii. Tam właśnie rośnie niespotykany nigdzie indziej na świecie krzew manuki, zwany również drzewem herbacianym. Aborygeni i Maorysi wykorzystywali twarde drzewo manuki do wytwarzania narzędzi, a dla wywaru z liści bądź kory znaleźli zastosowanie w medycynie ludowej.

Jak twierdzi Ilona Zdziech, autorka książki "Kuchnia Nowej Zelandii" - Miód z manuki początkowo nie cieszył się uznaniem. Jego ciemna, karmelowa barwa i charakterystyczny, intensywny smak sprawiały, że pszczelarze oddawali miód rolnikom, którzy karmili nim zwierzęta. Gdy Nowozelandczycy zauważyli, że zwierzęta karmione tym miodem są zdrowsze od innych, wprowadzili go również do swojego menu.

Jakie unikalne składniki zawiera miód z manuki? Methyloglyoxal – MGO, czyli związek produkowany w każdej komórce organizmu, który powstaje w skutek przemian biochemicznych. Znajdziemy w nim ponadto wysokie stężenie substancji aktywnych, takich jak polifenole, flawonoidy i metyloglikosal. A także oksydaze glukozy odpowiadającą za wysoką aktywność antybakteryjna miodu.

Ilona Zdziech dodaje ponadto: Miód z manuki wykorzystywany jest jako naturalny produkt wspomagający leczenie przeziębień, przy problemach żołądkowych, a także jako składnik diety wzmacniający odporność, działa antybakteryjnie przeciw gronkowcowi. Nie tylko pomaga eliminować szkodliwe bakterie, ale działa również probiotycznie na florę bakteryjna w jelitach.

Co interesujące, miód z manuki stosować możemy zewnętrznie, w celach przyśpieszenia gojenia ran. W nowozelandzkich szpitalach wykorzystywany jest przy leczeniu problemów skórnych, a kobiety na Zielonej Wyspie posługują się nim podczas pielęgnacji skóry.

Źródło: PAP Life


Czytano: 5813
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum