Informacje

Prawda o peelingach chemicznych Prawda o peelingach chemicznych Hot

Powiedzenie, że "żeby być pięknym trzeba cierpieć” jest jak najbardziej adekwatne w przypadku peelingów chemicznych. Choć dają niezwykłe rezultaty, to jednak po zabiegu klienci muszą zazwyczaj trochę pocierpieć, gdyż proces gojenia może być nieprzyjemny.

Peelingi chemiczne są popularnymi zabiegami w wielu salonach kosmetycznych ponieważ skutecznie usuwają martwe komórki naskórka, odblokowują pory i likwidują zaskórniki, a dodatkowo wspomagają odnowę skóry. Jak wiemy, zabieg ten należy odpowiednio dobrać do potrzeb pacjenta, dlatego poniżej prezentujemy opis trzech głównych rodzajów peelingów chemicznych według Amerykańskiej Akademii Dermatologii. Mamy nadzieję, że to podsumowanie pomoże wam dobrać odpowiedni zabieg lub wyjaśnić klientowi, który z peelingów będzie dla nich najbardziej właściwy.

Peeling powierzchowny

Ze wszystkich trzech, jest najbardziej łagodny gdyż złuszcza tylko powierzchnię skóry. Jest wskazany dla pacjentów z drobnymi przebarwieniami i niedoskonałościami, które nie tkwią głęboko w skórze. Do tego rodzaju peelingu zazwyczaj wykorzystuje się kwas salicylowy, glikolowy lub alfa-hydrokwasy (AHA). Gojenie zazwyczaj trwa do tygodnia, a pielęgnacja skóry po zabiegu nie jest skomplikowana i wymaga głównie stosowania kremu nawilżającego z filtrem UV.

Peeling średniogłeboki

Do tego zabiegu wykorzystuje się mocniejsze kwasy, takie jak kwas trójchlrooctowy, który ma na celu dotarcie do skóry właściwej. Jest zazwyczaj używany, by zmniejszyć plamy starcze, piegi czy inne przebarwienia, a także by złagodzić drobne linie i zmarszczki. Po zabiegu, twarz goi się około dwóch tygodni, przechodząc przez kolejne, niezbyt przyjemne etapy. Najpierw skóra czerwieni się i występuje opuchlizna, następnie powstają pęcherze, potem strupy, które w końcowym etapie odpadają. Przed zabiegiem należy koniecznie poinformować pacjenta o tych czekających go etapach. Ale to jeszcze nie koniec zabiegu! Po przejściu tego nieprzyjemnego etapu, należy zalecić klientowi regularne nawilżanie skóry i ochronę przed słońcem oraz przepisać odpowiednią maść i lek przeciwwirusowy. 

Głęboki peeling

Ten rodzaj zabiegu wnika jeszcze głębiej w skórę właściwą i ma za zadanie usunięcie zmarszczek, linii, przebarwień, a także drobnych blizn. Głęboki peeling znacznie wygładza, rozjaśnia i napina skórę, a wykorzystuje się do niego zazwyczaj silny kwas zwany fenolem. Jest to dosyć poważny zabieg i może wymagać narkozy. Czas gojenia wynosi od dwóch do trzech tygodni, podczas których pacjent musi kilka razy dziennie moczyć twarz i natychmiast nakładać leczniczą maść. Po dwóch tygodniach należy zalecić krem zmiękczający skórę. Oczywiście, lek przeciwwirusowy jest niezbędny także i po tym peelingu. Pacjent może zacząć nakładać makijaż dopiero po dwóch tygodniach oraz musi unikać słońca przez około sześć miesięcy. Ponadto, musi on regularnie konsultować się z lekarzem w celu kontrolowania ewentualnych stanów zapalnych, gdyż po tym zabiegu występuje największe ryzyko powikłań.

Po którymkolwiek z trzech wyżej wymienionych zabiegów należy udzielić pacjentom najważniejszych wskazówek na temat tego jak dbać o skórę po wyjściu z gabinetu. Wyjaśnijmy pacjentom, że nie należy drapać ani pocierać skóry, że trzeba unikać słońca, regularnie nawilżać skórę, by nie dopuścić do jej pękania, i że pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać strupów czy pęcherzy, gdyż może to spowodować infekcję.

Choć proces leczenia może przerażać niektórych klientów, to jednak przekonajmy ich, że warto chwilę pocierpieć dla pięknej, młodszej, świeżej i gładkiej skóry na dłużej.

Źródło: DailyGlow


Czytano: 7968
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum