Informacje

Opakowanie leku mądrzejsze od pacjenta Opakowanie leku mądrzejsze od pacjenta Hot

Pojemnik, na którym stopniowo zmienia się kolor lub uwidaczniają się symbole ostrzegawcze gdy zbliża się termin przydatności medykamentu ma ułatwić życie osobom starszym.

Materiał, który można wykorzystać w produkcji pomysłowych opakowań leków nosi nazwę Self Expiring. Składa się z dwóch warstw informacyjnych: wierzchniej z nazwą leku oraz spodniej z ukrytą wiadomością dotyczącą przeterminowania farmaceutyku. Są one przedzielone kolejnymi przepuszczalnymi powłokami, przez które stopniowo przenika tusz z "tła". Odliczanie rozpoczyna się od momentu ukończenia pakowania.

Autorami pomysłu inteligentnego opakowania leku są Kanupriya i Gautam Goelowie. Koncepcja zrodziła się gdy para pomagała dziadkom opróżnić apteczkę z przeterminowanych medykamentów. Okazało się, że data przydatności do użycia drukowana na opakowaniu jest bardzo mała, napisana nieczytelnym krojem czcionki albo zwyczajnie nietrwała. Takie czynniki skutecznie uniemożliwiają dojrzałym osobom umiejętnie ocenić czy lek nadal jest bezpieczny w użyciu czy już nie.

Lekarz oraz projektantka – wspomniani pomysłodawcy projektu, dodają również, że takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku osób, które nie znają języka, bądź w sytuacji kiedy lek sprzedawany jest na sztuki. W takim przypadku zmieniający się stopniowo kolor pojemnika lub uwidaczniające się na blistrze czy pudełku symbole, np. duże okręgi z krzyżykami w środku stają się czytelnym komunikatem bezpieczeństwa.

Należy wiedzieć, iż zastąpienie barwy czy samoistne przekreślanie opakowanie to tylko jedna z opcji. W zależności od zagrożenia bądź symboliki, która będzie bardziej przemawiała do mieszkańców danego kraju czy regionu elementy można zmieniać. Stad blistry i pudełka mogą ulegać zaczerwienieniu, a zamiast iksów pacjentowi ukażą się trupie czaszki.

Sądzicie, że podobne rozwiązanie dla opakowań kosmetyków byłoby dobrym pomysł? Nam się wydaje, że tak, ale chcielibyśmy usłyszeć opinię naszych specjalistów.

Źródło: kopalniawiedzy.pl


Czytano: 6348
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum