Informacje

Ładnym łatwiej... Ładnym łatwiej... Hot

Już pisaliśmy o zabiegach, na które decydują się kobiety w obawie o utratę pracy. Skusiliśmy się o stwierdzenie, że piękniejsze mają łatwiej. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanowym w Michigan, ładniejsi ludzie mają łatwiej już od.....przedszkola

W badaniach przeprowadzonych w jednej z firm na Środkowym Wschodzie Stanów Zjednoczonych wzięło udział 114 pracowników. Wypełnili oni ankietę, która stanowiła pytanie o to, jak często są poniżani i obrażani przez swoich współpracowników. Następnie wszystkich uczestników badania sfotografowano. Zdjęcia oceniała niezwiązana z nimi grupa osób. 

Wyniki były zaskakujące. Otóż ludzie oceniani jako mniej atrakcyjni wyznali w ankietach, że dosyć często są obrażani przez współpracowników. Według badań, czynnikami, które wpływają na nasz stosunek do współpracowników, są wiek, płeć czy długość współpracy, ale żaden z nich nie nie jest tak istotny jak atrakcyjność.

Jak tłumaczy psycholog dr Lucyna Kirwil, przychylność do ludzi bardziej atrakcyjnych jest zaznaczona już u dzieci w wieku przedszkolnym. – Badania przeprowadzone pół wieku temu wykazały, że przedszkolaki chętniej wybierały sobie do zabawy dzieci o regularnych rysach twarzy, czyli w myśl kryteriów estetycznych dzieci ładne. Możliwego wyjaśnienia tej preferencji dostarcza m.in. teoria psychoewolucyjna. Według tej teorii dbamy o rozprzestrzenianie własnych genów. Mamy zakodowane, że osoby, które są ładne, mają symetryczną twarz i proporcjonalną budowę ciała, są lepszymi kandydatami do spłodzenia i wychowania potomstwa – mówi dr Kirwil.

Inne wyjaśnienie wiąże preferowanie atrakcyjności fizycznej z niższymi kosztami interpretacji obiektów ładnych. Wolimy ładne obiekty, bo są zrównoważone i nie odbiegają od normy, a więc wymagają od nas mniej wysiłku umysłowego, kiedy je rozpoznajemy.


Czytano: 5529
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum