Informacje

Zwierzaki nie będą już cierpiały? Zwierzaki nie będą już cierpiały? Hot

Tusze do rzęs nie będą musiały przechodzić testów na zwierzętach. Taka informacja pojawiła się w najnowszym czasopiśmie International Journal of Cosmetic Sciences. 

Mascary, ze względu na bliski kontakt z okiem, muszą przejść szereg testów kontrolujących ich jakość. W przypadku tego kosmetyku nie ma mowy o reakcji nadwrażliwości, albo chociaż delikatnym podrażnieniu. 

Obecnie do badania kosmetyków używa się przede wszystkim królików, które nie bez powodu noszą miano - doświadczalnych. Na zwierzętach przeprowadza się test Draize'a, który polega na umieszczeniu 0,5 ml lub 0,5 g substancji na oku lub – rzadziej – skórze unieruchomionego i przytomnego zwierzęcia, a następnie odstawieniu go na pewien czas przed spłukaniem i nagraniem efektów. Następnie zwierzę obserwuje się przez 14 dni na okoliczność wykrycia ewentualnych rumieni, obrzęków, zaczerwień, wydzielin, owrzodzeń, krwawień, zaburzeń czy wręcz ślepoty. W przypadku nieodwracalnych uszkodzeń oczu lub skóry, zwierzę się uśmierca. Jeśli do znacznych podrażnień nie doszło, może ono zostać wykorzystane ponownie.

Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu udowodnili, że do testów mascary będzie można oszczędzić króliki wykorzystując do tego celu orzęski. A dokładniej ich przedstawiciela, który odpowiedzialny jest za nieprzyjemny zapach odstałej wody - pantofelka. W eksperymencie wykorzystano 6 różnych tuszu do rzęs, a pod mikroskopem obserwowano zachowania pierwotniaków. Okazało się, że orzęski reagowały bardzo różnie: rozwijały się prawidłowo, wolniej lub po prostu ginęły. 

Dr David Montagnes, kierownik badań, ma nadzieję, że orzęski będą wielką szansą dla testowania kosmetyków: są tańsze i podobne pod względem genetycznym do człowieka. 


Czytano: 5860
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum