Informacje

Top zabiegów wyszczuplających Top zabiegów wyszczuplających Hot

Wiosna to okres, kiedy nasze kombajny biorą się do roboty. Jakie zabiegi znajdą się na Top liście zabiegów wyszczuplających? Zapraszamy do artykułu.

W tegorocznym sezonie niewątpliwie będzie królowała kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, ultradźwiękowa i laserowa oraz endermologia. Doskonałym uzupełnieniem będzie body wrapping i......ćwiczenia. 

Zacznijmy od kriolipolizy. Zabieg został wprowadzony 6 lat temu w Stanach Zjednoczonych przez dwóch lekarzy: Dr med. Dietera Mansteina oraz dr med. R. Roxa Andersona, którzy udowodnili, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające tkanki. Badacze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzeniekomórek tłuszczowych wpływa na ich rozpad. Metabolity powstałe z rozpadu adipocytów są wydalane z organizmu. Sam zabieg jest oceniany jako bezbolesny, chociaż wszystko zależy w jakim stopniu uczucie zimna jest odczuwane przez pacjenta. Dla pewności i bezpieczeństwa, przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać badanie krwi i moczu.

Przejdźmy do lipolizy laserowej. Za pomocą tej kuracji można skorygować okolice kolan, oczu, brody oraz policzków. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy lipozją laserową lub iniekcyjną. Ta pierwsza redukuje ilość tkanki tłuszczowej przy użyciu wiązki światła. Laser rozgrzewa nadmiar tłuszczu, który przez wątrobę i nerki zostaje usunięty z organizmu. Wersja iniekcyjna daje podobne efekty, które zostają osiągnięte, dzięki fosfatydylocholinie, wprowadzanej w tkankę podskórną.

Uznaniem klientek gabinetów kosmetycznych cieszy się także endermologia. Celem takiego zabiegu jest przyspieszenie procesu spalania tłuszczu, ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie obrzęków. Zabieg wygląda w ten sposób, ze klient/ka ubiera się w specjalny strój mocno przylegający do ciała, dzięki czemu głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą i można ją swobodnie przesuwać. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, która przybiera kształt fali. Wtedy skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz - w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała.

Lipoliza ultradźwiękowa to kolejna propozycja dla klientów. Zabieg ten przedstawia się nastgępująco. Ultradźwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy i ich pochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie ulegają metabolizmowi. W ten prosty sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. uda, talia, biodra, ręce, okolice kolan. Metoda jest skuteczna u osób z otyłością miejscową redukując tkankę tłuszczową w miejscach z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami.

Body wrapping jest równie często wykonywanym zabiegiem. Najpierw na skórę zostaje zaaplikowany preparat (zawierający najczęściej ekstrakt cynamonowy lub wyciąg z bluszczu),a następnie wskazane części ciała owija się folią. Po upływie ok. 30 min. folię się zdejmuje i nakłada odpowiedni preparat pielęgnacyjny. 

Drodzy specjaliści! Nie zapominajmy jednak o namowach do ćwiczeń i prawidłowego trybu życia. Niech nasza praca będzie tylko doskonałym przyspieszeniem osiągnięcia zamierzonych efektów.


Czytano: 8129
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum