Informacje

Biżuteria w pracy kosmetyczki/kosmetologa Biżuteria w pracy kosmetyczki/kosmetologa Hot

Wizerunek kosmetyczki ma niebagatelne znaczenie w sposobie postrzegania salonu i jego profesjonalizmu przez klienta. W wyglądzie kosmetyczki, oprócz schludnego stroju, zadbanego ciała, dyskretnego makijażu, ogromną rolę odgrywają tak zwane dodatki, w tym biżuteria lub - jej brak. No właśnie, czy kosmetyczce lub kosmetologowi wypada nosić biżuterię w pracy? Jeśli tak, to jaką? Jeśli zaś nie, to dlaczego? Co na ten temat sądzą znawczynie tematu?

Przyjęło się powszechnie, iż kosmetyczka lub kosmetolog powinna być wizytówką gabinetu, w którym pracuje. Powinna wyglądać tak, by klientka odniosła wrażenie, iż po serii zabiegów w salonie, będzie prezentować się równie dobrze, co pani wykonująca wybrane przez nią usługi. Wygląd osoby wykonującej zabieg powinien świadczyć o jej profesjonalizmie, szacunku do klienta i do wykonywanej pracy. 

Sprawa czystego schludnego uniformu jest dość oczywista. Zadbane dłonie, twarz, delikatny makijaż - o tym pamięta z pewnością każda specjalistka. Sprawa biżuterii jednak, bywa dyskusyjna. Niektórzy twierdzą, iż biżuteria, nawet ta najskromniejsza, zdecydowanie nie nadaje się do noszenia podczas wykonywania zawodu kosmetyczki/kosmetologa Inni oponują wyłącznie w przypadku takiej, która mogłaby utrudniać świadczenie pewnych usług. Jeszcze inni z kolei, uzależniają noszenie biżuterii od aktualnie wykonywanej przez kosmetyczkę czynności. Taką postawę prezentuje jedna z użytkowniczek forum kosmetyczki.net, Bella:

U mnie w szkole kazano ściągać bezwarunkowo wszystko do pracy z prądem, a przy zabiegach pielęgnacyjnych wszystko z okolic dłoni. Np. do makijażu zostawiałam wszystko. Ja bez kolczyków czuję się fatalnie, dlatego nie potrafię z nich zrezygnować, w dodatku faktycznie nie mają one żadnego kontaktu z klientem. 

Malenka z kolei zdecydowanie obstaje za skromnością:

Ja jestem za klasyka w pracy, a za szaleństwem po pracy. Schludny i delikatny wygląd zawsze robi lepsze wrażenie w sensie higieny. 

Kosmetyczka o pseudonimie Lady, przytacza z kolei przykład z Zachodu, gdzie o wyglądzie kosmetyczki decyduje nie ona sama, a konkretne wymogi jej pracodawcy lub szkoleniowca:

W UK wymagania są oficjalne - kolczyki malutkie jak już, nic na dłoniach, żadnych wisiorków, a tym bardziej zegarków na rękę, wyłącznie zegarek przypinany jak broszka. 

A co Wy sądzicie o takim rygorze? Jak powinna Waszym zdaniem wyglądać sprawa biżuterii kosmetyczki? 


Czytano: 9433
Ilość publikacji: 79
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: Z wykształcenia i z pasji dziennikarka oraz wizażystka. Obsesyjnie zakochana w pięknym makijażu, barwnej Hiszpanii i psich pieszczotach.


POLECAMY
więcej artykułów autora Kinga Gawryszewska


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum