Informacje

Zabiegi na własną rękę - pomagają czy pogrążają? Zabiegi na własną rękę - pomagają czy pogrążają? Hot

"Mam zamiar zrobić sobie tca cross 50%, ale nigdy nie stosowałam na własną rękę żadnych kwasów. Pseudonim, jeśli jeszcze tu zaglądasz byłabym wdzięczna za opinię o efekcie po Twoim zabiegu. Jesteś zadowolony? Żadnych komplikacji? Jak długo strupki pozostawały widoczne"

Wstęp zaczerpięty z jedego forum. Jakże prawdziwy......Niestety coraz częściej większa liczba osób wykonuje skomplikowane, niosące ryzyko powikłań - zabiegi.

Na forach panują grupy wsparcia, które dzielą się własnymi doświadczeniami lub sugerują etapy postępowania w danym zabiegu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że źle nałożony wysokostężony kwas medyczny może wyrządzić takie zniszczenia, które nie będą się nadawały do jakiejkolwiek korekty.

W internecie znaleźć można również ekspertów od testowania TCA na rozstępy.

"Nastepny eksperyment - uda i posladki. Najpierw posmarowalam mixem lipodermina+ atrederm. Po ok 20 minutach TCA , jedną warstwę podsuszylam suszarką i nastepnie drugą warstwę. Powiem jedno mega ekstremalne doznania - sado-macho Twisted Evil . Powstala biala skorupa, teraz mialam wrazenie,że jak rusze noga to pęknie mi skora i krem zacznie się lać, zresztą w jednym miejscu zaczęła prześwitywać krew. Posmarowalam sie olejem, ponieważ mascią z lanoliną nie dałabym rady, po prostu zeskrobalabym sobie przypaloną skorę"

Pozostaje pytanie? W jaki sposób, osoby niezwiązane z branżą pozyskują tak mocne kwasy lub produkty do zabiegów intensywnego złuszczania. Oczywiście popularne serwisy aukcyjne otwierają wszelkie możliwości. 

Co gorsza wiele ludzi ma wrażenie, że kwasy i inne cuda usuwają wszelkiego rodzaju zmiany. Niwielu jednak decyduje się na konsultację lekarską w celu kontroli czy pod kątem histopatologicznym jest to zmiana "bezpieczna".

"Powiedzcie mi dyiewczyny, skoro wspomniano tu brodawkach, czy TCA nada sie do uzycia na takie mikro *pypcie* tzn takie mini brodawki w kolorze skory nie przyrosniete do niej, ale na nozce jakby. Nie wem czy sie jasno wzrazilam,chodzi chyba o wlokniaki. Znalazlam ostatnio tego na sobie troche w okolicach szyi, pach, w pachwinie tez jakies malenstwo wyroslo."

Trudno o jakikolwiek komentarz to tego typu zapytań i odpowiedzi. 


Czytano: 9521
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum