Informacje

Oryginalne perfumy, czy tańsze zamienniki? Oryginalne perfumy, czy tańsze zamienniki? Hot

Święta już coraz bliżej, a Wy pewnie zastanawiacie się, czy oprócz ceny, istnieją jakieś inne różnice pomiędzy perfumami markowymi, a znanymi odpowiednikami.

Aktualne badania wskazują, że przeciętny konsument nie jest w stanie wykryć różnicy pomiędzy droższą i tańszą wodą perfumowaną.

Ba! Większość z nas niewiele wie na temat takich pojęć: nuta głowy, serca i podstawy.

Ekspert ds. oszczędzania Martin Lewis dostrzega, że: Perfumy dostępne w jednym z popularnych dyskontów okazały się niemal identyczne jak zapach Coco Mademoiselle. Nie da się ukryć, że na rynku istnieje wiele tańszych wersji zapachów z najwyższych perfumeryjnych półek. Dlatego też warto zastanowić sie czy jest sens trwonić pieniądze na drogie zapachy, skoro za o wiele mniejsze pieniądze, można spryskać się zapachem praktycznie identycznym

Wskazuje również, że w przypadku zakupu droższych perfum płacimy głównie za markę.

Jednym z najważniejszych aspektów branych pod uwagę podczas zakupu zapachu jest oczywiście trwałość. Producenci zamienników informują, że ich produkty utrzymują się tak samo długo jak oryginalne marki.

Istnieje jednak dosyć spora różnica. w jakim kierunku utlenia się zapach? Nie da się ukryć, że w ciągu kilku godzin zapach potrafi przejść od nuty głowy do nuty bazy. A ta baza czasami okazuje się dusząca, kwaśna.

Znawca perfum Roullier White podkreśla, że: Jednym z głównych składników stosowanych w perfumach Chanel jest naturalna esencja z róży, która jest jednym z najbardziej kosztownych składników na świecie. Jest niczym płynne złoto. Z płatków nie da się uzyskać wiele olejku, więc trzeba destylować ich tony. Podobnie jest z jaśminem. W jednej butelce zapachu Chanel koniecznych jest tysiąc kwiatów jaśminu. Kwiaty te, są hodowane specjalnie dla marki w Grasse, zbierane są ręcznie i tylko w nocy, aby zachować pełnię ich aromatu.

White wskazał, że o tanich perfum nie można oczekiwać tej samej, jakości, jaka zamknięta jest we flakonie drogich perfum. Podkreśla, że nie da się stworzyć tanich, dobrych jakościowo perfum przy niskim nakładzie kosztów, które muszą się zwrócić. Dlatego są one komponowane na bazie syntetycznych olejków, które nie zapewniają głębi i trwałości aromatu.

Internet, a perfumeria stacjonarna?

Wielu z Was nurtuje również czy perfumy zakupione w korzystnej cenie w internecie są oryginalne. Oryginalne produkty wystawione na znanych serwisach aukcyjnych będą niewątpliwie tańsze, aniżeli te, które spotkamy w znanych perfumeriach. Kupując zapach w sklepie stacjonarnym musimy opłacić tzw. marżę: koszty związane z utrzymaniem sklepu i pracowników. 

Jednak ostateczną decyzję w sprawie wyboru miejsca pozostawiamy Wam - drodzy czytelnicy. I mamy nadzieję, że będzie trafiona!


Czytano: 8370
Ilość publikacji: 3
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze:Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum