Informacje

Jakie są TOP diety? Jakie są TOP diety? Hot

Wśród tysiąca diet, bardzo trudno znaleźć i dopasować tę najbardziej odpowiednią. Czy kluczem do sukcesu jest prawidłowe odżywianie? 

 

Obecnie panuje wiele teorii skutecznego odchudzania. Jedni stosują tzw. "MŻ", inni dietę 1200 kalorii, a pozostali po prostu rezygnują ze słodyczy. Przyjrzyjmy się najczęściej wyszukiwanym dietom w internecie.

Dieta człowieka pierwotnego zajmuje pierwsze miejsce

Dieta paleolityczne, bo o niej mowa, bije rekordy popularności. Zwolennicy tego stylu odżywiania rezygnują ze wszystkiego, do czego nie miał dostępu człowiek pierwotny. Twórcy diety propagują chude mięso, mięso ryb i przede wszystkim to, co daje przyroda. Jaskiniowcy nie spożywali roślin strączkowych, zbóż, słodyczy i produktów mlecznych.

Drugie miejsce dla diety Atkinsa

Według Atkinsa przyczyną nadwagi są przede wszystkim węglowodany i stąd białka i tłuszcze powinny stanowić główne składniki diety.Czy nie przypomina Wam to słynnej diety polskiego dietetyka - Jana Kwaśniewskieg?

Dieta składa się z 3 dwutygodniowych etapów. W pierwszym z nich powinno się zmniejszyć węglowodany do 20g na dobę. Wówczas zakazane jest pieczywo, produkty zbożowe, warzywa zawierające skrobię oraz mleko i jogurty. W drugim etapie można zwiększyć liczbę węglowodanów do 50g dziennie. Do jadłospisu włączane są owoce z niskim indeksem glikemicznym (głównie jagody, maliny, truskawki) oraz warzywa. Trzeci etap to tłuszcze i białka, ale nigdy w bezpośrednim połączeniu z cukrami.

Trzecie miejsce zdobywa dieta bezglutenowa

To zaskakujące jak wielką popularność uzyskała dieta dla osób cierpiących na celiakię, czyli nietolerancję glutenu. W diecie podstawową zasadą jest wykluczenie z jadłospisu tego szczególnego białka, które znajduje się głównie w pszenicy, życie, pszenżycie, orkiszu i jęcznieniu. 

Czwarte Miejsce dla diety śródziemnomorskiej

W tego typu diecie najważniejsze jest, aby spożywać 5 posiłków dziennie, dostarczając organizmowa najwyżej 40g tłuszczu i 1200 kcal. Podstawą tego sposobu odżywianiasą warzywa, owoce, kasze, makarony, ryby, owoce morza i pełnoziarniste pieczywo. Zalecane są produkty o indeksie glikemicznym nie większym niż 55.

Piąte miejsce zdobywa DASH 

DASH to nowatorski program żywieniowy opracowany przez amerykańskich naukowców, którzy odkryli związek pomiędzy spożywanymi pokarmami, a wartością ciśnienia. Założeniami tej diety jest spożywanie pokarmów takich jak: produkty zbożowe, nabiał, orzechy, warzywa i owoce z dużą ilością ryb i niewielkim użyciu soli.

A według nas?

Dieta racjonalna, dososowana do indywidualnych potrzeb organizmu. 


Czytano: 11994
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum