Informacje

Alternatywa dla inwazyjnych zabiegów odmładzających ? Alternatywa dla inwazyjnych zabiegów odmładzających ? Hot

Nowo opracowana nieinwazyjna technologia impulsów zwiastuje kolejny krok w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań w leczeniu zwyrodnieniowych chorób skóry.

Metoda ta została stworzona przez zespół naukowców z Tel Aviv University i Harvard Medical School, w celu wygładzania drobnych linii i zmarszczek za pomocą impulsowego pola elektrycznego indukującego wzrost nowych komórek skóry.

Zespół twierdzi, że technologia ta jest nową nieinwazyjną techniką stymulacji tkanki, wykorzystującą mikrosekundowe impulsy generowane przez pole elektryczne wysokiego napięcia, które powoduje odmładzanie skóry bez powstawania blizn. Obiecujące wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports.

Technologia impulsowego pola elektrycznego ma wiele zalet, które okazały się skuteczne już np. w konserwacji żywności, usuwaniu guzów czy dezynfekcji ran” powiedział dr Alexander Golberg z Harvard Medical School.

Poza botoksem istnieje szereg składników kosmetycznych pobudzających odbudowę kolagenu, włączając w to rozwiązania oparte na peptydach, aminokwasach, retinolu, kwasie hialuronowym, różnorodnych przeciwutleniaczach, a nawet peptydach miedzi.

 

W swojej pracy badawczej naukowcy podkreślają jednak, że niektóre z bardziej ekstremalnych procesów chemicznych i fizycznych wykorzystywanych do odmładzania skóry mogą prowadzić do powstawania nieestetycznych blizn, których technologia pulsacyjnego pola elektrycznego pozwala uniknąć. To dlatego, że terapia skierowana jest wyłącznie w błony komórkowe, zachowując strukturę  macierzy zewnątrzkomórkowej, powoduje uwalnianie wielu czynników wzrostu, co prowadzi do tworzenia się nowych komórek i tkanek.

 

Opracowana metoda działa przez indukcję mierzonych w skali nano uszkodzeń w błonach komórkowych, które powodują śmierć  niewielkiej liczby komórek w obszarach dotkniętych działaniem pola elektrycznego, co prowadzi do uwalniania czynników wzrostu zwiększających metabolizm pozostałych komórek do regeneracji i produkcji nowych struktur.

Naukowcy twierdzą, że wyniki prowadzą do zwiększenia funkcji skóry, a technologia może również służyć jako nowa metoda nieinwazyjnego leczenia szerokiego zakresu chorób zwyrodnieniowych skóry. Obecnie trwają prace nad niskich kosztów urządzeniem do badań klinicznych mających na celu ustalenie poziomu bezpieczeństwa i skuteczności terapii w przypadku ludzi.

 

 

 

Źródło: Scientific Reports


Czytano: 15532
Ilość publikacji: 57
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: mgr kosmetologii, szkoleniowiec.


POLECAMY
więcej artykułów autora Aleksandra Śmich


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum