Informacje

Jaki kosmetyk z kwasem hialuronowym wybrać? Jaki kosmetyk z kwasem hialuronowym wybrać? Hot

Polscy badacze sugerują, że kremy nawilżające, a nie maści są lepszymi  nośnikami dla skórnego wchłaniania kwasu hialuronowego, jako, że zawierają więcej wody ich formuła jest bardziej stabilna.

Naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dzięki swoim testom poczynili znaczące kroki w kierunku odkrycia jaka forma kwasu hialuronowego stosowana miejscowo zapewni maksymalny efekt. Ich badania ostatecznie mogą pomóc zapewnić konsumentom satysfakcję i gwarancję bezpieczeństwa podczas aplikacji.

Kwas hialuronowy, związek naturalnie występujący w naszej skórze, stosowany jest w produktach do pielęgnacji skóry przede wszystkim jako składnik nawilżający  o wysokiej zdolności do wiązania i zatrzymywania wody i działaniu przeciwzapalnym.

Poprzez swoje badania zespół poszukiwał najstabilniejszej emulsji z pośród czterech postaci, kremów i maści opracowanych jako nośniki dla przezskórnego wchłaniania kwasu hialuronowego. W tym celu stabilność uzyskanych preparatów analizowano wieloma metodami rozpraszania  światła i dyfrakcji laserowej.

Wyniki dowodzą, że kremy nawilżające zawierające kwas hialuronowy są bardziej stabilne niż maści również zawierające ten składnik. W miękkiej maści z kwasem hialuronowym obserwowano zjawisko migracji cząsteczek, a flokulację w maści na bazie lanoliny, co świadczy o niestabilność tych produktów. Formuła kremów z dużą zawartością wody okazała się trwalsza, ze względu na silne właściwości higroskopijne kwasu hialuronowego. Ponadto obecność w fazie olejowej mniej hydrofobowej pochodnej kwasu tłuszczowego, takiej jak polioksyetylenowany eter stearylowy w porównaniu z kwasem stearynowym prawdopodobnie wpływa na stabilność emulsji, co również sugeruje większą skuteczność kremów od maści.

W podsumowaniu zespół badawczy dodaje, że identyfikacja zjawisk niestabilności znacznie skróciła się podczas wykorzystania do analizy metod optycznych takich jak wielokrotne rozpraszanie światła, dzięki czemu nawet niewielkie zmiany w stabilności emulsji wykryto bardzo wcześnie.

 

Badania te stanowią ważny pierwszy krok w kierunku dalszych poszukiwań bezpiecznej w aplikacji formy kwasu hialuronowego zapewniającej konsumentom widoczne, jak najlepsze efekty.


Czytano: 16762
Ilość publikacji: 57
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: mgr kosmetologii, szkoleniowiec.


POLECAMY
więcej artykułów autora Aleksandra Śmich


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum