Informacje

Nie tylko morskie minerały korzystne dla skóry Nie tylko morskie minerały korzystne dla skóry Hot

Nowe badania przeprowadzone przez IUF z siedzibą w Düsseldorfie, Leibniz Research Institute for Environmental Medicine, sugerują, że stosowany miejscowo oraz doustnie jako suplement diety ekstrakt z kory sosny nadmorskiej może przyczynić się do wzrostu poziomu nawilżenia i zmniejszać przebarwienia.

Bazująca na dotychczasowych badaniach praca, opublikowana w Skin Pharmacology, wnosi nowe informacje, które pokazują dokładnie jak korzystny wpływ na skórę ma ten przeciwutleniacz. Obecnie ekstrakt z sosny nadmorskiej wykorzystywany jest w suplementach diety i kremach do pielęgnacji skóry.

Nowe fakty

Nowe dane dotyczące ekstraktu nazywanego w preparatach handlowych jako Pycnogenol, pokazują, że hamuje on o 50-75% UVA nasilającego nadmierną pigmentacje, co jak twierdzą naukowcy dodatkowo nadaje tej substancji zdolności do redukcji przebarwień. Ponadto zwiększa ekspresję genu determinującego białko loricrin, które odgrywa dużą rolę w poprawie funkcji bariery ochronnej skóry, która utrzymuje stały poziom nawilżenia.

Pycnogenol to naturalny ekstrakt roślinny otrzymywany z kory francuskiej Sosny Nadmorskiej, który stanowi skoncentrowane źródło proantocyjanidyn, kwasów organicznych i innych biologicznie aktywnych składników. Nowe dane opierające się na wcześniejszych badaniach pokazują, że jego suplementacja stymuluje produkcję kwasu hialuronowego i nowego kolagenu w skórze.

Istniejące dowody

Istnieje wiele badań na temat strategii żywieniowych korzystnych dla zdrowia skóry, a wiele z nich wymaga suplementacji zawierającej antyoksydanty, przeznaczone do ochrony skóry przed uszkodzeniami indukowanym promieniowaniem ultrafioletowym.

W ciągu ostatnich lat coraz więcej badań sugeruje, że korzystne efekty tych produktów wyraźnie wykraczają poza właściwości fotoochronne. Według naukowców stanowi to podstawę do dalszych badań udowadniających, że Pycnogenol jest doskonałym przykładem suplementu, który wywiera nie jeden, lecz wiele korzystnych skutków dla skóry ludzkiej.

Autorzy pragną zobaczyć dodatkowe badania uwzględniające aktualne dowody, że uszkodzenia skóry, a w szczególności hiperpigmentacje/fotostarzenie mogą być również powodowane innymi czynnikami, takimi jak podczerwień i zanieczyszczenia powietrza.

Źródło: Skin Pharmacology

 

 


Czytano: 3003
Ilość publikacji: 57
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: mgr kosmetologii, szkoleniowiec.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum