Informacje

Wydłużenie trwania zapachu perfum Wydłużenie trwania zapachu perfum Hot

W celu dłuższego utrzymywania się zapachu w produktach naukowcy opracowali nową metodę enkapsulacji cząsteczek zapachu łącząc masowe i strumieniowe emulgowanie, dzięki czemu zapach luksusowych perfum nie wyparuje tak szybko.

Jednym z największych wyzwań dla producentów zapachów, jest to, że są one amfifilowe i w normalnej temperaturze łatwo odparowują dlatego trudno określić je jako wydajne.

Istnieją pewne tradycyjne sposoby, jednak za ich pomocą trudno jest efektywnie utrzymać zapach w mikrokapsułkach. Publikując swoją prace w czasopiśmie ACS Applied Materials & Interfaces, naukowcy mieli na celu rozwiązanie tego problemu poprzez wprowadzenie stabilnej emulsji typu zapach w wodzie (F/W) przygotowanej poprzez mikrostrumieniowe emulgowanie wewnątrz polimerowych mikrokapsułek.

Na podstawie wnikliwych badań właściwości fizykochemicznych mikrokapsułek nad uwalnianiem substancji zapachowej David A. Weitz wraz z współpracownikami wykazali, że zwiększone zatrzymywanie środka zapachowego można uzyskać stosując polarne powłoki polimerowe i formowania wewnątrz mikrokapsułek hydrożelowej sieci.

Wyzwania enkapsulacji

Wyzwaniem przy tworzeniu długotrwałych zapachów jest to, że cząsteczki aromatu wydają się być małe i niestabilne, co oznacza, że mogą łatwo przedostawać się przez bariery łatwo i szybko rozproszyć.

Jak już wspomniano, niektóre metody, jak pojedynczy proces spowalniający cząsteczki zapachu przez pakowanie ich w mikrokapsułki, zostały opracowane w celu zapobiegania szybkiemu uciekaniu cząsteczek zapachowych z perfum lub balsamu. Jednak technika ta, może okazać się nieefektywna i nie umożliwia kontrolowania wielkości powłoki, grubości lub struktury, co znacznie utrudnia pracę.

Weitz wraz z zespołem pragnęli wymyślić nową strategię wykorzystującą mikrostrumieniową i masową emulgację do kapsułkowania zapachów, co rozpoczęli przy wykorzystaniu środków Procter & Gamble, National Science Foundation, Harvard Materials Research Science, Engineering Center, oraz National Research Foundation of Korea.

Na początku, w celu uzyskania jednorodnej mieszaniny wody i cząsteczek α-pinenu, występujących w olejkach z sosny i rozmarynu, naukowcy zemulsyfikowali je. Następnie pompowano emulsje do maleńkich szklanych kanałów mikrofluidycznych tworzących jednolite mikrokapsułki.

Naukowcy twierdzą, że technika ta może mieć zastosowanie nie tylko w branży zapachowej, ale również do podawania leków i innych dziedzinach.

Źródło: ACS

 

 


Czytano: 4663
Ilość publikacji: 57
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: mgr kosmetologii, szkoleniowiec.


POLECAMY
więcej artykułów autora Aleksandra Śmich


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum