Informacje

Skąd pochodzą inhibitory tyrozynazy? Skąd pochodzą inhibitory tyrozynazy? Hot

Tyrozynaza jest wielofunkcyjnym enzymem zawierającym miedź i szeroko rozpowszechnionym w świecie mikroorganizmów, a także roślin i zwierząt. Odgrywa zasadniczą rolę w biosyntezie melaniny, wpływając tym samym na koloryt skóry i powstawanie przebarwień. 

Ten szczególny enzym ma zdolność katalizowania reakcji hydroksylacji L-tyrozyny do L-DOPA i dalszego utleniania L-DOPA do dopachinonu, stanowiące składowe procesu melanonegenezy.

Biorąc pod uwagę branżę medyczną i kosmetyczną, duża liczba badań koncentruje się na izolacji inhibitorów tyrozynazy zarówno ze środowiska lądowego, jak i morskiego, należących do różnych klas chemicznych, takich jak związki fenolowe (flawonoidy, lignany, stylbeny, kumaryny, benzofurany, taniny), norizoprenoidy, cykliczne peptydy, alkaloidy i sterydy.

Poprzednie badania wykazały, że flawonoidy posiadają zdolność chelatowania jonów metali, jak również działają jako kofaktory tyrozynazy, hamując tym samym jej aktywność. Ponadto, flawonoidy z podstawioną jednostką rezorcyny na 4 miejscu w pierścieniu B były uważane za silne inhibitory tyrozynazy. Związki należące do grupy terpenów wykazały działanie hamujące tyrozynazę, spowodowane różnymi aspektami obejmującymi pozycję i względną konfigurację grup hydroksylowych, a także rodzaj i ilość jednostek cukrowych. Co więcej, pewne alkaloidy wykazują zdolność hamowania tyrozynazy, która może być przypisana efektowi allosterycznemu wpływającego na ten enzym.

Całościowo, wiele związków przejawiających umiejętność zatrzymywania tyrozynazy została wyizolowana na lądzie. Jednak, wykazujące silne działanie substancje ze środowiska morskiego, zwłaszcza skrajnych okolic, takich jak kominy hydrotermalne lub regiony arktyczne tylko czekają na swoje ujawnienie, co niesie obietnicę do odkrycia nowych inhibitorów tyrozynazy, otwierając tym samym nowe perspektywy leczenia chorób skórnych, jak również chorób związanych z neurodegeneracją.

 

Źródło: Bentham Sience Publishers


Czytano: 4854
Ilość publikacji: 57
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: mgr kosmetologii, szkoleniowiec.


POLECAMY
więcej artykułów autora Aleksandra Śmich


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum