Informacje

Olejek herbaciany w walce z gronkowcem złocistym Olejek herbaciany w walce z gronkowcem złocistym Hot


Gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) jest bakterią, z którą człowiek obcuje od tysięcy lat. Mogło by się wydawać, że bakteria ta jest naszą naturalną obroną przed niekorzystnymi patogenami, która zasiedla skórę i błony śluzowe. W życiu codziennym bywa niestety inaczej. Coraz więcej osób boryka się z obniżoną odpornością, w skutek czego bakterie bakterie kolonizujące naszę skórę stają się naszymi wrogami.

Naukowcy z Queen's University odkryli, że olejek pozyskiwany z drzewa herbacianego może zapobiegać zakażeniu gronkowcem złocistym.

Dr Bronagh Blackwood przeprowadził testy oceniające skuteczność kąpieli z zastosowaniem olejku z drzewa herbacianego przeciwko gronkowcom złocistym opornym na metycylinę - MRSA (ang.methicyllin-resistant Staphylococcus aureusalbo multi-resistant Staphylococcus aureus).

MRSA stanowią obecnie ogromny problem, ponieważ do zakażenia tym drobnoustrojem może dojść nie tylko po zabiegu chirurgicznym, lecz również po wykonywaniu usług kosmetycznych. Staphylococcus aureus oporne na metycylinę nie reagują na szereg antybiotyków w wyniku czego nierzadko prowadzą do poważnych zaburzeń ze strony układu oddechowego i krwionośnego.

Badania przeprowadzone przez Dr Blackwooda wraz z kolegami wykazały, że codzienne kąpiele z dodatkiem 5 % olejku z drzewa herbacianego zmniejszają ryzyko zakażenia się gronkowcem złocistym.

Jak wiadomo, olejek z drzewa herbacianego posiada silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe. Jest on z powodzeniem stosowany w kosmetologii i dermatologii. Olejek ten jest wykorzystywany w leczeniu grzybic wywoływanych przez dermatofity, jak również stosowany w stanach trądzikowych (z łatwością przenika przez skórę i niszczy bakterie Propionibacterium acnes. Można go także dodawać do kremów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy jak i stóp (najlepiej bezpośrednio przed nałożeniem kosmetyku na skórę dodać 1-2 krople olejku).


Czytano: 13775
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum