Informacje

O czym świadczy kolor naszej skóry? O czym świadczy kolor naszej skóry? Hot

 

Kobiety od najdawniejszych czasów stosowały róż na policzki, w celu podkreślenia własnej urody. Psychologowie informują, że kolor skóry świadczy o stanie zdrowia i atrakcyjności.  W zależności od odcienia podświadomie dokonujemy błyskawiczej oceny osoby z którą mamy kontakt.

Dlaczego małe dzieci wyglądają tak pięknie? Co wpływa na to, że oceniamy te małe istoty jako słodkie niewiniątka? Głównym powodem jest wygląd skóry dzieci. W większości przypadków jest ona jasna i delikatnie zaróżowiona. Jak się okazuje kolor różowy wskazuje na dobry stan organizmu, podczas gdy odcień zielony, żółty lub blady wskazuje na toczący się proces chorobowy.

Ian Stepher, pracownik naukowy na University Perception Lab próbował ustalić w jaki sposób kolor skóry świadczy o stanie chorobowym. Ciekawostką jest, że kilka gatunków małp, podczas zachowań seksualnych, zmienia  kolor skóry na czerwony, aby poinformować swojego partnera o dobrym stanie zdrowotnym. Czy rumieńce u zakochanych nie stanowią podobnych mechanizmów?

Zespół badaczy zaintrygowany zachowaniami zwierząt, próbował ustalić podobne zależności u ludzi. Ian Stefan twierdzi, że gdy  skóra jest blada, informuje o toczącym się stanie chorobowym.

Naukowcy przeprowadzili badania, dlaczego różowa skóra jest oceniana, jako "zdrowsza". Badacze wysunęli wniosek, że osoby aktywnie fizycznie mają bardziej rozwiniętą sieć naczyń krwionośnych, dzięki czemu ich skóra jest lepiej zaopatrywana w tlen, a przez to odżywiona. Ważne jest jednak, jaka krew płynie w naczyniach. Wiemy bowiem, że zbyt mocno czerwona twarz nie wygląda estetycznie. Różową skórę zawdzięczamy krwi z dużą ilością tlenu.

Warto zatem poświęcić kilkanaście minut dziennie na odrobinę ćwiczeń aerobowych, dzięki którym nasza skóra będzie wyglądała różowo i...zdrowo.


Czytano: 9172
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum