Informacje

Nowa era perfum Nowa era perfum Hot


Perfumy pozbawione alkoholu mają zrewolucjonizować przemysł perfumeryjny - podaje Dow Chemical Company. Zapachy, które do tej pory oparte były na wodzie, były uważane za "słabe". Światowi producenci perfum dążą do tego, aby zastosować nową technologię i zastąpić powszechnie stosowany etanol wodą. Takie zapachy mają być równie "mocne" jak te oparte na formułach alkoholowych.

Klasyczny wyrób perfumeryjny składa się z wody, rozpuszczalnika, kompozycji zapachowej oraz dodatków: utrwalaczy i barwników. Woda używana do produkcji perfum powinna być wolna od drobnoustrojów, absolutnie przezroczysta, nie posiadać zapachu, smaku, nie powinna wydzielać osadów. Z kolei najczęściej używanym rozpuszczalnikiem jest skażony alkohol etylowy. Należy on do alkoholi jednowodorotlenowych, które są rozpuszczalnikami dla substancji czynnych i zapachowych. Ze względu na szybkość odparowywania alkohole te stosowane są zwłaszcza przez producentów wód kolońskich oraz dezodorantów.

Pierwszą fazą w produkcji perfum jest otrzymywania początkowego zapachu. Jest nią krótki okres bezpośrednio po odparowaniu spirytusu z perfum. Niezwykle ważny jest zapach, który jest pozyskiwany w ciągu 10-12 godzin, licząc od całkowitego ulotnienia się spirytusu i lotnych związków zapachowych. Perfumy powinny się charakteryzować stałością zapachu, odpowiednią kompozycją.
W następnej fazie zachodzi proces odparowywania, jest to tzw. okres  środkowy lub faza środkowa. Trwałość fazy zapachowej zależy od tego, w jakim stopniu wprowadzone do kompozycji składniki są lotne. Trwałymi olejkami naturalnymi są: paczulowy, sandałowy, z mchu dębowego, ambra, piżmo, cybet, kastoreum.
Po tym etapie dochodzi do reakcji pomiędzy składnikami, klarowania zapachu, oraz tworzenia się ostatecznego bukietu. Trzecia faza nosi nazwę końcowej.

Niestety takie produkty zawierają dosyć duże stężenie alkoholu, który nie jest przyjazny ani skórze ani środowisku naturalnemu.

Zawartość alkoholu w poszczególnych wyrobach perfumeryjnych przedstawia się następująco:

  • Perfumy skoncentrowane 90-95% alkoholu,
  • Perfumy 90-95% alkoholu,
  • Wody perfumowane 80-90% alkoholu,
  • Wody toaletowe ok. 80% alkoholu,
  • Wody kolońskie ok. 70% alkoholu,
  • Wody pachnące ok. 70% alkoholu.

Światowi producenci perfum dążą do tego, aby zastąpić powszechnie stosowany alkohol rozpuszczalnikiem - wodą. Do tego celu będą służyły odpowiednie techniki, które pozwolą na tworzenie tzw. emulsji zapachowych (oleistych składników wonnych z wodą).

Takie rozwiązanie jest oceniane jako bardziej przyjazne środowisku i skórze.


Czytano: 8759
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum