Informacje

Skąd się bierze uroda? Skąd się bierze uroda? Hot

 


Wśród wielu mitów krążących w społeczeństwie, czołowe miejsce zajmują domniemania dotyczące związku wielkości niektórych męskich części ciała z innymi. Do tych zabawnych hipotez już wkrótce dołączą kolejne tym razem odnoszące się do kobiet i mające już nieco więcej wspólnego z rzeczywistością.


Jeremy Atkinson, amerykański psycholog ewolucyjny z University of Albany w Nowym Jorku przeprowadził badania, z których wynika, że kobiety o małych stopach mają ładniejsze twarze.

Wspomniany naukowiec, wraz ze swoją współpracowniczką Michelle Rowe, mierzył między innymi: długość ręki, stopy, uda oraz szerokość bioder u 60 studentek. Po dokonaniu pomiarów, twarze dziewcząt zostały pokazane 77 studentom, którzy mieli ocenić ich atrakcyjność. Po analizie wyników badacze określili, że studenci uważali kobiety posiadające: małe stopy, długie kości udowe, wąskie biodra i wysoki wzrost, za 8 do 11 razy bardziej atrakcyjne.

Według prowadzących eksperyment, taka interpretacja atrakcyjności może być związane z faktem, że kobiety o przedstawionej budowie stopniowo dojrzewały i nie były narażone na wahania poziomu hormonów związane z nadmiernym stresem czy przebytymi chorobami. Tak postrzegane partnerki, w świadomości mężczyzn dają większe szanse na zdrowe i liczne potomstwo.

Podobne badania naukowcy przeprowadzili w odniesieniu do mężczyzn, ale nie dały one aż tak jednoznacznych wyników. Najbardziej atrakcyjni okazali się studenci posiadający długi tors i szczupłe nadgarstki. Być może jest to spowodowane rozbieżnością w pożądanych przez kobiety męskich cechach. Duży, dominujący samiec chętnie zapewni dobre geny, ale najczęściej szybko znika i nie pomaga w wychowaniu potomstwa, podczas gdy romantyk o szczupłych nadgarstkach lepiej zadba o dzieci.

Źródło: PAP 


Czytano: 6171
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum