Informacje

Małe stopy = ładniejsza twarz? Małe stopy = ładniejsza twarz? Hot


Obecnie uważa się, że zadbane stopy są atrybutem nowoczesnej kobiety, z tego względu w gabinetach coraz częściej wykonywane są zabiegi poświęcone tej części ciała. Co ciekawsze z badań przeprowadzonych przez naukowców z Nowego Yorku wynika, że stopy mogą informować również o atrakcyjności kobiety. Czy to prawda?

Już od najdawniejszych czasów małe stopy były uważane za atrybut pięknej kobiety. Z tego też względu w dawnych Chinach kultywowano zabieg polegający na ich skróceniu. Kobieta, która miała owinięte stopy jedwabnym bandażem wyglądała na piękniejszą, a wielkość jej stóp nie przekraczały zazwyczaj 10 cm.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić kobietę o tak maleńkich stopach. Jednak, jak podkreśla Jeremy Atkinson, psycholog z University of Albany z Nowego Yorku, ich wielkość nadal ma znaczenie. wraz ze swoją koleżanką, Michelle Rowe, mierzył między innymi długość ręki, stopy, uda oraz szerokość bioder 60 studentek. Następnie wybrał po osiem kobiet z najwyższymi i najniższymi wartościami tych parametrów i za pomocą techniki morphingu "uśredniał" wygląd ich twarzy. Oceną atrakcyjności tak uzyskanych kobiecych twarzy zajęło się 77 heteroseksualnych studentów. Okazało się, że od 8 do 11 razy bardziej podobały się twarze studentek o małych stopach, dłuższych kościach udowych, węższych biodrach i ogólnie wyższych.

Zdaniem Atkinsona te cechy wydają się mężczyznom atrakcyjne, ponieważ wskazują, że dana kobieta nie chorowała w dzieciństwie. Stres i złe odżywianie w życiu płodowym oraz okresie dorastania mogą wpływać na poziom hormonów płciowych, powodując przedwczesne dojrzewanie, co wiąże się ze stosunkowo niskim wzrostem i tendencja do otyłości. Tymczasem kobiety, których dzieciństwo upłynęło w miarę beztrosko rosną dłużej, są wyższe i szczuplejsze, zaś ich twarz staje się bardziej stereotypowo kobieca, a przez to i atrakcyjniejsza.

Naukowcy zbadali także atrakcyjność i "męskość" 62 mężczyzn w ocenie 82 heteroseksualnych kobiet, dokonując morphingu ośmiu męskich twarzy wybranych podobnie jak wcześniej na podstawie 26 pomiarów części ciała. Rezultaty były mniej jednoznaczne - atrakcyjni okazali się zarówno panowie o długim torsie, jak i o szczupłych nadgarstkach. Niejednoznaczność wiąże się z tym, że duży, dominujący samiec chętnie zapewni dobre geny, ale najczęściej szybko znika i nie pomaga w wychowaniu potomstwa, podczas gdy romantyk o szczupłych nadgarstkach lepiej zadba o dzieci.

Warto jednak pamiętać, że nie rozmiar jest najważniejszy, ale wygląd zewnętrzny. Lato to okres, w którym szczególnie powinniśmy polecać klientom zabiegi pielęgnacyjne stóp. W okresie wakacyjnym można postawić na zabiegi odświeżające i chłodzące, które szybko przyniosą ukojenie obrzękniętym i zmęczonym stopom.

 

źródło: PAP


Czytano: 7682
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum