Informacje

Liposukcja - nie tylko dla kobiet? Liposukcja - nie tylko dla kobiet? Hot


Czasy, kiedy wyłącznie kobiety przejmowały się swoim wyglądem, powoli przechodzą do historii. Mężczyźni już nie tylko wydają spore sumy na najlepsze kosmetyki, ale także coraz częściej zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej.


Jak na razie mężczyźni stanowią tylko 20% klientów klinik medycyny estetycznej, ale liczba ta, z roku na rok jest coraz większa. Możliwe, że już za kilka lat dogonimy Szwajcarię, w której kobiety i mężczyźni ustawiają się do gabinetów lekarzy w dwóch identycznych kolejkach.

Z czym najczęściej przychodzą mężczyźni?

Niekwestionowanym liderem wśród zabiegów popularnych u mężczyzn jest liposukcja brzucha. Niemal każdy pan, z wyjątkiem wyrzeźbionych godzinami ćwiczeń gwiazdorów z kolorowych czasopism, ma jakieś zastrzeżenia do wyglądu swojego brzucha. Nie bez powodu z resztą, otyłość brzuszną przypisujemy głównie brzydszej połowie ludzkości.

Odsysanie tłuszczu często jest ratunkiem dla mężczyzn, którzy po latach zaniedbań, nagle orientują się, że chcą coś zmienić w swoim wyglądzie. Pojawia się jednak pewien problem: jak przekonać ogólnie niechętnych lekarskim ingerencjom panów do tego, wbrew pozorom dość inwazyjnego zabiegu?

Dobrym argumentem może okazać się wyraźny efekt kosmetyczny. Jak mówi lekarz chirurg Artur Broma, mężczyzna ważący 80 kilogramów może pozbyć się jednorazowo aż 4 litrów tłuszczu.

Do zabiegu liposukcji obecnie najczęściej stosowane jest urządzenie Body Jet, które pozwala na wykonywanie liposukcji wspomaganej strumieniem wodnym (WAL). Jak tłumaczy dr Broma, "Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przeprowadzany jedynie w znieczuleniu miejscowym. Jest to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań dedykowanych również mężczyznom, które tak szybko zdobywa ich akceptację, co w przypadku zabiegów estetycznych nie zdarza się często. Metoda dostępna jest już w wielu klinikach estetycznych w naszym kraju".

Źródło: PAP Nauka

 


Czytano: 5869
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum