Informacje

Pokryj gabinet szkłem i zabij bakterie! Pokryj gabinet szkłem i zabij bakterie! Hot


Każdy, kto prowadzi gabinet, na pewno niejednokrotne zastanawiał się nad wyborem odpowiedniej metody dezynfekcji. Niestety ciężko znaleźć tani, skuteczny i jednocześnie wygodny sposób. Już wkrótce nasze dylematy mogą odejść w niepamięć za sprawą rewolucyjnej metody ograniczania liczby drobnoustrojów.Najlepsze odkrycia w dziejach ludzkości powstawały za sprawą przypadku lub zgodnie z twierdzeniem, że potrzeba jest matką wynalazku. Podobnie jest w wypadku opisywanej przeze mnie metody. Wzruszeni losem chorych dzieci lekarze, opracowali ciekawy sposób utrzymywania w czystości szpitalnych zabawek, tak aby nawet najbardziej chore i wrażliwe dzieci mogły z nich korzystać.

Wszystkie zabawki w Szpitalu Dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu eksperymentalnie pokryto płynnym szkłem. Okazało się, że taka ochrona ogranicza wzrost bakterii o 25-50%, a wszystko to dzięki tworzeniu niewidzialnej, giętkiej powłoki ograniczającej przyleganie brudu i szkodliwych drobnoustrojów. Dodatkowym atutem nowego materiału jest jego wysokie bezpieczeństwo i nieuczynność zarówno biologiczna, jak i chemiczna.

Płynne szkło jest obecnie testowane na powierzchniach i urządzeniach medycznych. Trwają również prace nad optymalnymi dla szklanej powłoki ochronnej środkami myjącymi i dezynfekcyjnymi.

Szklana ochrona w przyszłości może znaleźć zastosowanie w bardzo wielu miejscach, w których niezbędne jest stałe utrzymywanie wysokiego poziomu higieny. Być może również gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne będą korzystać z twego nowego wynalazku.

Zanim zaczniemy pokrywać szkłem wnętrza naszych gabinetów, na pewno upłynie jeszcze sporo czasu. Warto jednak śledzić nowinki pojawiające się na rynku, chociażby po to, żeby zyskać przewagę nad konkurencją i zyskać kolejne punkty u potencjalnych klientów.

Źródło: Kopalnia Wiedzy


Czytano: 5726
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum