Informacje

Czy filtry mineralne są bezpieczne? Czy filtry mineralne są bezpieczne? Hot

 


Chociaż okres urlopowy nieubłaganie dobiega końca, to temat kosmetyków przeciwsłonecznych jest dla wielu osób aktualny przez większą część roku. Postanowiliśmy przyjrzeć się bezpieczeństwu stosowania tych produktów, ze szczególnym naciskiem na filtry mineralne.


Najnowsze informacje, płynące do nas z australijskiego Macquarie University podają pod wątpliwość dotychczasowe przekonanie o obojętności kosmetyków z filtrami mineralnymi dla naszego organizmu.

Profesor Brian Gulson, wraz z CSIRO, Australian National University i Australian Photobiology Testing Facility przeprowadził badania, z których jasno wynika, że cynk obecny w filtrach przeciwsłonecznych, przenika przez skórę do naszego organizmu.

Dotychczas ciężko było ustalić stopień przenikania pierwiastka, a wszystko to z powodu trudności w odróżnieniu cynku z kremu, od pierwiastka, który dostał się do naszego organizmu innymi drogami. Dokładne pomiary mogły zostać wykonane dopiero dzięki użyciu przez profesora stabilnego izotopu cynku o wysokiej czystości.

Badania prowadzono przez 5 dni na grupie osób obu płci. Każdemu z badanych, 2 razy w ciągu doby nakładano testowany preparat. Dodatkowo, regularnie mierzono poziom pierwiastka zarówno we krwi jak i w moczu pacjentów.

Okazało się, że u wszystkich badanych, odnaleziono śladowe ilości pierwiastka z kremu. Im więcej apikacji ? tym zawartość cynku była większa. Najwięcej pierwiastka we krwi znajdowało się w 6-tym dniu po zakończeniu próby.

Naukowcy zaznaczają, że pomimo takich wyników, nadal można bezpiecznie używać kremów z filtrami mineralnymi. Ilości odnalezione we krwi nie wpływają znacząco na całkowitą zawartość cynku w naszym organizmie. Warto również pamiętać, że kosmetyki zawierające cynk znajdują się pod szczególnym nadzorem organizacji badających wypuszczane na rynek produkty.

Źródło: Kopalnia Wiedzy


Czytano: 6247
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum