Informacje

Zamiast zabiegu program komputerowy Zamiast zabiegu program komputerowy Hot

Dużą grupę naszych klientów stanowią osoby, które chcą jednorazowo poprawić swój wygląd przed ważnymi wydarzeniami. Kierują nimi różne motywacje, ale na pewno każdy bierze pod uwagę to, jak będzie prezentować się na ewentualnych zdjęciach czy filmach z imprezy.


Rzeczywistości nie da się jednak zaczarować. Możemy stosować makijażowe triki, korzystać ze stylizacyjnych sztuczek, ale wszystkie wymienione działania nie są w stanie trwale zmienić naszego ciała. Każdy, kto ogląda zdjęcia czy film, z jakiego istotnego wydarzenia, szczególnie jeśli, jesteśmy w centrum uwagi, wychwyci wszystkie nasze niedoskonałości. Ale czy na pewno?

Przekazu, jaki niosą ze sobą zdjęcia, niestety nie możemy już być pewni. Możliwości obróbki fotografii stały się już tak powszechne, że niemal każdy w warunkach domowych może dorobić sobie duży biust, zmniejszyć wałeczki na brzuchu albo zmienić kolor oczu z zielonego na niebieski.

Niestety podobny los już wkrótce może spotkać nasze filmowe wcielenia. "New Scientist" informuje, że przy pomocy zaprojektowanego ostatnio rewolucyjnego oprogramowania, można komputerowo zmieniać figury ludzi utrwalonych na taśmie filmowej.

Zespół z Instytutu Maxa Plancka w Saarbrucken, pod przewodnictwem Christiana Theobalta, opracował sposób zmiany sylwetek ludzi uwiecznionych na filmach. Możliwości nowego programu są ogromne. Można modelować, mięśnie, zmieniać wysokość postaci i co najważniejsze – manipulować ich wagą.

Jak tego dokonano?

Tak daleka ingerencja w rozmiary naszego ciała jest możliwa dzięki stworzeniu przez naukowców „modelowego człowieka”, który powstał poprzez trójwymiarowe zeskanowanie ponad 100 osób. Wspomniany wcześniej program podąża za sylwetką postaci z filmu i korzystając z zapamiętanego wzorca, modyfikuje ją do odpowiednich, ustalonych wcześniej parametrów.

Nowatorski wynalazek na pewno przyczyni się sporej rewolucji w świecie kinematografii, ponieważ zastąpi mozolny retusz wykonywany tradycyjnie - klatka po klatce. Taka zmiana metod pracy nad materiałem filmowym, umożliwi znaczne obniżenie kosztów zarówno samego retuszu jak i chociażby kręcenia różnych wersji tych samych reklam dla kręgów kulturowych charakteryzujących się odmiennymi kanonami urody.

Jeśli technika dalej będzie zmierzać w obecnie przyjętym kierunku, to być może już niedługo nasze usługi przestaną być potrzebne. Niezbędne czynności będą wykonywać za nas roboty, a reszta defektów potencjalnych klientów będzie usuwana komputerowo. Na pierwszy rzut oka to odległa wizja, ale sądząc po ilości filmów science fiction, które w ostatnich latach znalazły potwierdzenie w rzeczywistości – nie niemożliwa... Póki co cieszmy się z resztek rzeczywistości, które nam jeszcze zostały.

Źródło: PAP 


Czytano: 5060
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum