Informacje

Kosmetyki z Masłem shea jednak bezpieczne Kosmetyki z Masłem shea jednak bezpieczne Hot

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaliczyła surowiec, z którego pozyskiwane jest masło shea do tej samej grupy, w której znajdują się inne orzechy będące potencjalnymi alergenami. Najnowsze badania wskazują jednak, że stosowanie preparatów zawierających substancje pochodzące z owoców masłosza Parka nie niesie za sobą zwiększonego ryzyka wystąpienia alergii.


Widziałam, że FDA umieściła masło shea na liście produktów do unikania, jeśli ma się alergię na orzechy drzewne. Jak go jednak unikać, skoro jest wszędzie?- dr Kanwaljit K. Chawla z Mount Sinai School of Medicinetłumaczy swoje zainteresowanie potencjalnym działaniem alergizującym masła shea.

Masło shea od dawna jest jedną z najbardziej pożądanych substancji stosowanych w kosmetykach. Duże zainteresowanie tłuszczem otrzymywanym z owoców masłosza Parka spowodowane jest jego doskonałymi właściwościami nawilżającymi i zmiękczającymi skórę. Masło stosowane jest również w preparatach o działaniu kojącym i przeciwzmarszczkowym.

Zespół, którym kierowała dr Kanwaljit K. Chawla postanowił sprawdzić czy produkty zawierające masło shea rzeczywiście mogą stanowić zagrożenie dla osób uczulonych na orzechy.

Naukowcy wyizolowali z substancji zawierającej dużą ilość tłuszczów nieliczne białka i skonfrontowali je z krwią pobraną od osób uczulonych na orzechy. Okazało się, że immunoglobuliny E (IgE) przeciw orzechom z rzadka wiązały się z białkami masła shea.

Wyniki opisanych badań, opublikowane na łamach Journal of Allergy and Clinical Immunology jasno wskazują, że układ odpornościowy nie rozpoznaje białek masła shea jako białek orzechów, przez co nie dochodzi do uruchomienia charakterystycznej kaskady reakcji.

Źródło: Kopalnia Wiedzy
 


Czytano: 6278
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum