Informacje

Czy studentom kosmetologii będzie łatwiej? Czy studentom kosmetologii będzie łatwiej? Hot

 


Studenci nie mają czasu, pieniędzy i zawsze są pokrzywdzeni. Ta obiegowa opinia może nie jest do końca zgodna z rzeczywistością, ale należy przyznać, że w dzisiejszym świecie nauka na dobrej uczelni wymaga od młodego człowieka wielu wyrzeczeń.


Jeśli chcemy od razu po studiach znaleźć dobrą pracę musimy nastawić się na to, że oprócz nauki, w trakcie studiów czeka nas dużo pracy. Kursy, szkolenia, praktyki, pomoce naukowe, koszty utrzymania w dużych miastach – to wszystko sprawia, ze wiele studiujących osób, zamiast dwa razy więcej pracy niż nasi rówieśnicy kilkanaście lat temu, ma jej nawet trzy razy więcej, bo musi dorabiać do skromnej wyprawki od rodziców.

Urzędnicy zajmujący się do tej pory głównie poskramianiem protestujących niezadowolonych grup zawodowych, nareszcie zwrócili się w stronę osób, które często nawet nie mają czasu i siły się skarżyć. Zobaczmy, jakie nowe rozwiązania studiującym młodym ludziom w najbliższym czasie może zaoferować państwo?

Tanie bilety

Pierwszym proponowanym udogodnieniem, o którym już z resztą nie dawno pisaliśmy, jest wprowadzenie 51% ulgi na przejazdy środkami transportu publicznego i kolejowego. Dotychczasowa ulga wynosiła 37% i najprawdopodobniej przestanie obowiązywać z końcem tego roku.

Wyższe stypendia

Kolejną formą wsparcia dla studentów jest planowana zmiana proporcji w przyznawaniu pomocy materialnej. Do tej pory uczelnie, na pomoc dla najuboższych przeznaczały tylko 25% kwoty przewidzianej na wszystkie świadczenia dla studentów. Nowy podział przewiduje rozkład środków pół na pół w stosunku do kwot przeznaczanych na stypendia naukowe.

Wspieranie przedsiębiorczości

Student po obronie pracy magisterskiej zamyka za sobą drzwi uczelni i zasila grono osób bezrobotnych. Temu właśnie starają się zapobiec urzędnicy, planując dalszy rozwój Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Głównym zadaniem inkubatorów jest udzielanie szeroko pojętej pomocy studentom planującym otworzyć własną działalność gospodarczą, np. gabinet kosmetyczny lub kosmetologiczny.

Student, współpracujący z AIP zyskuje doświadczonego pomocnika, który użyczy biura, osobowości prawnej i pomoże w prowadzeniu księgowości. Dodatkowo firmy współpracujące z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości nie muszą płacić składek ZUS, są również zwolnione z opłat za rejestrację działalności.

Więcej o możliwości współpracy z AIP w naszym ostatnim artykule TUTAJ.

Miejmy nadzieję, że to nie koniec zmian przepisów sprzyjających studentom.

Źródło: e.prawnik.pl


Czytano: 6883
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum