Informacje

Kosmetologia na uczelni Informatycznej Kosmetologia na uczelni Informatycznej Hot


Wyższa Szkoła Informatyki, jedna z największych uczelni informatycznych działających w regionie łódzkim i kujawsko-pomorskim rozpoczęła nabór na kierunek kosmetologia. Absolwent będzie posiadał interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk medycznych i ekonomicznych, a poznając podstawy informatyki będzie umiał obsługiwać skomplikowane urządzenia kosmetyczne kompatybilne z systemami komputerowymi.

Od 1997 roku Wyższa Szkoła Informatyki wykształciła kilkanaście tysięcy studentów. Praktyczne zajęcia specjalistyczne w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi prowadzone są w pięciu aulach wykładowych oraz w kilkudziesięciu pracowniach dydaktycznych. Jak przystało na uczelnię o profilu informatycznym, każdy student ma dostęp do usług internetowych, włączając w to konta poczty elektronicznej oraz możliwość umieszczania w sieci własnych stron WWW. Wyższa Szkoła Informatyki to także własny akademik, a nim pokoje dwuosobowe z łazienkami, telewizją kablową i bezpłatnym dostępem do Internetu. Ze względu na potrzeby studentów - rodziców, przygotowana została świetlica dla dzieci. Ponadto na terenie uczelni znajduje się kompleks sportowy, a w nim: basen ze zjeżdżalnią, jaccuzi, sztuczna rzeka, sauna, sala fitness, siłownia i hala sportowa z podziemnym parkingiem.

Od bieżącego roku szkoła rozpoczęła nabór na kierunek kosmetologia.

Absolwent kosmetologii realizowanej w Wyższej Szkole Informatyki oprócz podstawowego zakresu wiedzy niezbędnej dla kosmetologa będzie przygotowany do obsługi nowoczesnej aparatury, a poznając podstawy informatyki będzie umiał obsługiwać skomplikowane urządzenia kosmetyczne kompatybilne z systemami komputerowymi.

Student będzie mógł dokonać wyboru pomiędzy dwoma specjalnościami.

Wybierając specjalność "kosmetologia z odnową biologiczną" absolwent uzyska umiejętności i wiedzę z zakresu promocji zdrowia i odnowy biologicznej oraz zarządzania centrami odnowy biologicznej. Pozna również niekonwencjonalne techniki kosmetyczne wykorzystywane w procesach odnowy biologicznej.

Druga specjalność "kosmetologia stosowana" przygotuje absolwenta do świadczenia fachowej pomocy klientowi zarówno ze skórą zdrową jak i z defektami. Dzięki uzyskanemu wykształceniu absolwent będzie posiadać kwalifikacje niezbędne do właściwego zaplanowania i świadomego przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających.

Tempo rozwoju technologicznego, zwiększająca się konkurencyjność oraz nasilająca się informatyzacja życia, sprawiają, że zmiany zachodzą w każdym aspekcie życia i nauki. Kosmetologia wkracza również na uczelnie informatyczne i wszystko wskazuje, że wybrana droga jest słuszna.


Galeria

Kosmetologia na uczelni Informatycznej
Czytano: 7917
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum