Informacje

Plaga plagiatów Plaga plagiatów Hot

Metoda „kopiuj-wklej”stała się wśród polskich studentów tak powszechna, że zjawisko plagiatowania bez ogródek można określić mianem choroby rodzimego szkolnictwa wyższego.

Znaczna część prac dyplomowych powstaje bez ujawnienia informacji o przejęciu cudzego dorobku. Nieuczciwi żacy, również ci studiujący na kierunkach kosmetologia lub pokrewnych, rzadko stosowanie skrótu Ctrl C – Ctrl V uważają za działanie niewłaściwe. Dlatego eksperci twierdzą, że plagiatowanie jest jednym z najważniejszych problemów, z którym uporać muszą się polskie uczelnie. 

- Nie da się ukryć, że przypadki prac powstałych na zasadzie "kopiuj-wklej" zdarzają się całkiem często - mówi profesor Anna Karmańska ze Szkoły Głównej Handlowej. - Żyjemy w gospodarce opartej na wiedzy, dostęp do wiedzy jest często czynnikiem decydującym o przetrwaniu danej inicjatywy. Umiejętność doboru danych, wybierania ich, posługiwania się fragmentami danych w swoim celu jest całkowicie pierwszoplanowa. Źle, jeśli jest wykorzystywana w złym celu.

dr Sebastian Kawczyński z Plagiat.pl dodaje - Można już mówić o przemyśle plagiatowym. W Polsce skali tego zjawiska nie znamy, ale możemy wnioskować o niej z badań, jakie przeprowadzono w innych krajach. W Wielkiej Brytanii w badaniach przeprowadzonych na początku tego stulecia 25 proc. brytyjskich studentów przyznało się do umieszczania w pracach dyplomowych nieujawnionych kryptocytatów, nieoznaczonych przypisami. A to zjawisko narasta. Aby ocenić skalę wystarczy też wpisać do wyszukiwarki hasło "prace magisterskie".

Dlaczego w Polsce tak łatwo oszukiwać tworząc pracę dyplomową? Ponieważ internet pełen jest pomysłów na skróty, takich jak pisanie prac magisterskich na zamówienie. Cena za taką usługę nie jest duża, ale i jakość niestety pozostawia wiele do życzenia. Należy pamiętać, że gama możliwości z których skorzystać może sprytny student jest zdecydowanie większa. Tylko czy warto? Czy nie odczuwa się większej satysfakcji samodzielnie zapracowując na tytuł magistra kosmetologii? Chyba jednak tak.

Źródło: IAR


Czytano: 5807
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum