Informacje

Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii Hot

Zakończyły się jedne z najważniejszych biznesowych targów kosmetycznych na świecie: Cosmoprof 2013 w Bolonii. W imprezie wzięło udział prawie 100 polskich firm – Polska była w gronie najliczniej reprezentowanych na targach państw.

W Polskim Pawilonie Narodowym odbyła się międzynarodowa konferencja pasowa poświęconej polskim producentom kosmetyków, podczas której wystąpili najwięksi polscy wystawcy: dr Irena Eris (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris), Dorota Soszyńska (Oceanic SA), Andrzej Malinowski (Eveline Cosmetics), Wiktoria Brzozowska (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris) oraz Andrzej Kozłowski (Verona Products Professional). Firmy przedstawiły swoje osiągnięcia i plany eksportowe, dodatkowo Dr Irena Eris, jako Ambasadorka Marki Polskiej Gospodarki, zaprezentowała założenia programu promocji polskiej branży kosmetycznej, realizowanego obecnie na zlecenie Ministerstwa Gospodarki. Tego dnia targi odwiedziła też przedstawicielka Ministerstwa Gospodarki, Wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik. Celem wizyty był udział w konferencji, Wiceminister odwiedziła także stoiska polskich firm i uczestniczyła w briefingu prasowym z udziałem organizatorów targów.

Polscy wystawcy swoją obecność na targach oceniają bardzo pozytywnie i podkreślają, że ich oferty cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Katarzyna Olędzka, Brand&PR Manager w firmie Verona Products Professional, powiedziała: Nasze stoisko i zaprezentowane na nim produkty jak zawsze przyciągały zwiedzających. Verona jest firmą nastawioną na eksport: w tej chwili sprzedajemy towary do ponad 60 krajów na całym świecie, a do naszych największych rynków zbytu należą Rosja, Ukraina i Grecja. Po targach w Bolonii liczymy na umocnienie pozycji na rynkach m.in. hiszpańskim i bułgarskim.

Nina Kwestarz, Export Manager w firmie Bandi Cosmetics, produkującej kosmetyki profesjonalne, podsumowuje: Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnej wizyty na targach w Bolonii. Spędziliśmy tu intensywne 4 dni, spotykając się z międzynarodowymi dystrybutorami. Przeprowadziliśmy rozmowy między innymi z firmami z Portugalii, Rosji, USA, Grecji, Indii oraz Hong Kongu i liczymy na to, że duża część tych rozmów przełoży się na nowe kontrakty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także nasze zabiegi – przeprowadzaliśmy ich ponad 10 dziennie, ustawiały się do nas długie kolejki kosmetyczek szukających nowych i oryginalnych produktów. Takie zainteresowanie pokazuje, że polskie kosmetyki są na najwyższym poziomie i w niczym nie odstają od światowych liderów w branży.

Polscy producenci w lot łapią też światowe trendy. W „zielonej” hali targowej prezentowały się takie polskie firmy jak Ava Laboratorium, Biogened (Phenome), Farmona, Floslek, Mincer Pharma czy Torf Corporation. Jak podkreśla Larysa Dysput, właścicielka Ava Laboratorium: Konsumenci na całym świecie są coraz bardziej proekologiczni i chcą odchodzić od „chemii” na rzecz kosmetyków naturalnych. Ava, jako jedyna firma w Polsce, posiada linie kosmetyków w 100% organicznych, czego potwierdzeniem jest certyfikat przyznany nam przez międzynarodową organizację certyfikującą Ecocert. Taka certyfikacja, rozpoznawalna na całym świecie, bardzo ułatwia rozmowy z kontrahentami. Od 5 lat – odkąd posiadamy certyfikat – nasz eksport wzrósł czterokrotnie i w tej chwili stanowi ok. 15% obrotów firmy.

Paweł Pietruszka, Dyrektor Sprzedaży Torf Corporation, dodaje: Polacy mają swój wkład w rozwój tej gałęzi kosmetyki, mamy na koncie wiele ciekawych patentów. Dla przykładu, Torf Corporation zastrzegł specjalne urządzenia oraz unikalny sposób ekstrakcji borowiny z torfu, z której powstają produkty marki Tołpa. Technologia ta została opracowana przez wybitego botanika, profesora Stanisława Tołpę.

Nic dziwnego więc, że naturalne kosmetyki z Polski cieszyły się zainteresowaniem kupców. Beata Jastrzębska, Export Business Development Manager w firmie Floslek, twierdzi: Odnotowaliśmy spore zainteresowanie zarówno ze strony przedstawicieli dużych sieci handlowych (przede wszystkim z Rosji i państw azjatyckich), jak i mniejszych, indywidualnych dystrybutorów. Z kolei Dana Bartoszewicz, Export Manager w Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, podkreśla: Zainteresowaniem cieszyły się nasze dwie linie, skierowane do różnych grup docelowych: kosmetyki profesjonalne oraz te przeznaczone do sprzedaży detalicznej, w ramach których stworzyliśmy już ponad 200 produktów do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów.

Targi Cosmoprof znajdują się wśród imprez wystawienniczych, w których firmy mogą uczestniczyć w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Przemysłu Kosmetycznego zleconego przez Ministerstwo Gospodarki, a dofinansowanego ze środków unijnych, co jest jedną z przyczyn licznego udziału w nich polskich wystawców. Kolejnym wydarzeniem, w którym weźmie udział duża grupa polskich firm, będą targi Beauty World Middle East w Dubaju – odbędą się one w dniach 28-30 maja 2013.

Więcej informacji: www.polishcosmetics.pl


Galeria

Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii
Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii
Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii
Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii
Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii
Jak Polacy zaprezentowali się na targach w Bolonii
Czytano: 6524
Ilość publikacji: 7
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze:


POLECAMY
więcej artykułów autora Polska Cosmetics
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum