Informacje

Jak powiedzieć klientce, że przesadza?  Jak powiedzieć klientce, że przesadza? Hot

Wiele kosmetyczek w ciągu całej kariery zawodowej spotyka na swojej drodze kobiety ze skłonnością do przesady. Delikatnie rzecz ujmując: odnajdujące sens w nadmiernej pielęgnacji, opalaniu lub odchudzaniu.

I kiedy nadchodzi dzień, kiedy w drzwiach twojego salonu pojawia się spalona na węgiel tanorektyczka stajesz przed trudnym zadaniem: jak powiedzieć klientce, że przesadza? Jak ją uświadomić, że wyrządza sobie ogromną szkodę? Czy warto podejmować dialog z osobą przekonaną o własnej nieomylności?

Zawód kosmetyczki wymaga od niej budowania właściwej relacji z klientem, opartej na wiedzy, zaufaniu i…szczerości. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której opisujemy klientce zalety zabiegu nawilżającego skórę jeśli ta godzinę później odwiedzi solarium prażąc się w świetle lamp i doprowadzając cerę do ruiny. Edukowanie klientek to niezmiernie ważna, a niestety niedoceniana kwestia. Pogoń za młodością oraz dobrym wyglądem czasami doprowadza do tragicznych efektów, które ciężko cofnąć lub chociaż zniwelować. Zadaniem kosmetyczki jest uświadomienie klientom czego nie należy robić. I jak postępować żeby efekty zabiegów utrzymywały się przed długi czas.

Wielu lekarzy zajmujących się zabiegami odmładzającymi odmawia swoim klientkom zastrzyków z botoxu i innych wypełniaczy jeżeli zauważy symptomy niezdrowej skłonności do przesady. Takie postępowanie ma związek nie tylko z etyką zawodową, ale przede wszystkim z dbałością o zdrowie pacjenta. Ci, którzy nie odmawiają, później często zamieniają własny gabinet na salę sądową. Poważniejsze operacje w wielu przypadkach poprzedzane są konsultacją psychologiczną, dlatego warto rozmawiać o efektach oraz zagrożeniach związanych z różnymi, nawet najbardziej banalnymi zabiegami. Zdarza się, że wymagania klientów są tak nierealne, że w żaden sposób nie jesteśmy w stanie ich spełnić. Szczera rozmowa to jedyny klucz do osiągnięcia porozumienia.

Można stwierdzić, że rozmowa z psychologiem to oczywista kwestia w przypadku operacji plastycznych stanowiącymi poważną ingerencję w organizm. Nikt nie wymaga takich działań w salonach kosmetycznych i SPA, bo mikrodermabrazja czy farbowanie włosów to drobnostki, którymi nie warto zaprzątać sobie głowy. Błąd! Czasami nawet henna na rzęsy może wywołać gigantyczne uczulenie, a oczekiwania klientów przynieść więcej szkody niż pożytku.

To ważne, aby nauczyć się omawiać mimo, że czasami reakcja klienta może być bardzo nieprzyjemna. Trzeba pamiętać, że zasada „płacę i wymagam” nie zawsze sprawdza się w przypadku gabinetów kosmetycznych. Mądre i cierpliwe podejście do niektórych pomysłów przyniesie więcej korzyści niż niezbyt udany efekt przeprowadzanych zabiegów.

 

Czytano: 5334
Ilość publikacji: 44
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: Blogerka, copywriter, wielbicielka kosmetyków, na co dzień związana z branżą modową. Uzależniona od Internetu, mocnej kawy i ciężkiego grania.


POLECAMY
więcej artykułów autora Paulina Brzuchnalska
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum