Informacje

Czerwona szminka rządzi! Czerwona szminka rządzi! Hot

Jak wynika z rankingu Rank & Style, jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kosmetyków minionego roku była czerwona szminka. Jak wskazują najnowsze trendy ten ponadczasowy kosmetyk będzie nadal święcił triumfy na perfumeryjnych półkach.

Makijażyści nie kryją zadowolenia z faktu, że kobiety wreszcie odważyły się sięgnąć po ten kosmetyki i przekonały się, że czerwona szminka pasuje każdej z nas.

W swojej kolekcji kosmetyków Marc Jacobs zaproponował przynajmniej sześć odcieni czerwieni - od bardzo głębokich odcieni czerwieni wpadającej w brązy, po szkarłatną czerwień i tonacje wpadające w pomarańcz. Wierzymy, że czerwień pasuje każdej kobiecie. Należy jednak znaleźć odcień pasujący do naszej urody, co nie jest łatwe. Przykładowo czerwień z tonacją pomarańczową będzie pasowała kobietom o jasnej karnacji i rudych włosach, zaś kolor karmazynowy - odcień ciemnej czerwieni z niewielką domieszką błękitu będzie doskonale komponował się z oliwkową karnacją - wyjaśnia  makijażysta Marc Jacobs Beauty.

Choć pomalowanie ust czerwoną szminką jest najprostszym sposobem na uzyskanie spektakularnego efektu, jednak samo jego wykonanie wymaga wiele precyzji. Należy zacząć od podstaw, czyli dokładne zatuszowanie wszelkich niedoskonałości twarzy, tak, aby cera była nieskazitelna i promienna. Warto również wykonać pędzelkiem delikatny obrys ust, tak, aby ich kształt był idealnie podkreślony.

Siłę czerwonej szminki potwierdzają nie tylko makijażyści, ale również naukowcy. Z badań przeprowadzonych przez Manchester University wynika, że po dziesięciu sekundach od pierwszego spotkania z kobietą, mężczyźni poświęcają ponad połowę czasu spędzonego w obecności kobiety na przyglądaniu się jej ustom.

Od wieków kobiety malowały swoje usta w celu zwiększenia swojej atrakcyjności. Praktyka ta sięga czasów starożytnego Egiptu - wyjaśnia dr Geoff Beattie. Nasze badania wskazują, że czerwone usta i postrzeganie kobiecej atrakcyjności nadal są ze sobą nierozerwalnie związane. Czerwona szminka jest najpotężniejszym wabikiem, który znacząco podnosi doznania wizualne - dodaje Beattie.


Czytano: 12367
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum