Informacje

Kriolipoliza KRIOLPOL od MIMARI Kriolipoliza KRIOLPOL od MIMARI Hot

Kriolipoliza KRIOLPOL od MIMARI

Utrzymanie mocnej pozycji na rynku branży kosmetologicznej i medycyny estetycznej wiąże się  z ciągłymi inwestycjami  w technologie ,które nas wyróżnią wśród wielu sobie podobnych. To one przykuwają uwagę nowych , jak również poszerzą zakres usług dla naszych stałych klientów.

Wiosna to czas inwestycji w siebie, czas zabiegów modelujących sylwetkę!

Kriolipoliza Kriolpol od MIMARI  to idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących czegoś  z najwyższej półki.

Naukowe podstawy kriolipolizy zostały odkryte w 2008 r. przez dermatologów:  dr. med. Dietera Mansteina  oraz dr med. R. Roxa Andersona  z the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in Boston,  filia harwardzkiej Szkoły Medycznej.  Udowodnili oni, że w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. 

W rezultacie ich badania wykazały, że kontrolowane,  miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkadzania skóry. Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy.

Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy).Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą "kontrolowaną śmierć" i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jak to działa ?

Przed zabiegiem:

W trakcie zabiegu:

Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.

Po zabiegu

1-2 dzień – początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały – ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.


2-7 dzień – intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej

Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu , gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.

W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu. 

W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

Reasumując: naturalną odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w jego trakcie dochodzi do oczyszczenia z uszkodzonych martwych komórek.

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega dwuetapowo:

 • bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów 
 • pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Dla kogo kriolipoliza ?

Kriolpol HT rewelacyjnie modeluje sylwetkę.

Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia , nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.  

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby nerek, serca i wątroby 
 • ciąża, menstruacja 
 • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory
 • miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno
 • zabiegu nie należy przeprowadzać w połączeniu z innymi metodami stymulacji zimnem
 • choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic  w obrębie rąk, rzadziej stóp)
 • ostra pokrzywka pod wpływem zimna

Schemat zabiegu:

Na miejsce przeznaczone do zmrożenia nakładamy specjalnie do tego przystosowane taśmy antyzamrożeniowe. 

Taśmy w kriolipolizie Kriolpol HT, nasączone specjalnym preparatem skutecznie chronią klienta przed utrzymującymi się przez wiele dni zasinieniami, a także odmrożeniami.  

Dzięki temu klient nie wymaga rekonwalescencji. Następnie przykładamy głowice zamrażające.  

W przypadku urządzenia Kriolpol HT od MIMARI, dzięki systemowi monitorującemu działanie urządzenia, w czasie rzeczywistym – możliwa jest praca jednocześnie dwoma głowicami. 

Większy obszar zamrażany równocześnie = lepsze efekty.

W komplecie  do urządzenia otrzymujemy cztery głowice (dwie mniejsze i dwie większe do zastosowania w różnych konfiguracjach)

Włączamy zasysanie, a chwilę później ZAMRAŻANIE.

Kriolipoliza Kriolpol HT wyposażona jest w kolorowy ekran dotykowy 10,4":

 • Sam zabieg to początkowo uczucie silnego zmrożenia, miejscowe drętwienie. Jest to uczucie chwilowe. W trakcie całego zabiegu klient może czytać, oglądać TV lub najzwyczajniej w świecie się zrelaksować.
 • Jeden zabieg trwa  45-60 minut.
 • Po wszystkim skórę należy umyć letnią wodą (15-30°C) można  zastosować też letni kompres. Umytą skórę należy osuszyć miękkim ręcznikiem.
 • W miejscu wykonania zabiegu nie należy stosować masaży przez trzy tygodnie.

Ostateczny efekt:

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej powinien stać się w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy. Co najistotniejsze, zamrożone komórki tłuszczowe w 100 % zostają usunięte z organizmu zatem nie podlegają regeneracji

Zapraszamy Państwa na naszą stronę internetową www.mimari.pl - gdzie poza kriolipolozą  Kriolpol HT znajdą Państwo cały wachlarz innych urządzeń dostępnych w naszej ofercie.

 Już przy zakupie przeprowadzimy u państwa  4-6 godzinne szkolenie składające się z części teoretycznej i praktycznej. Zaopatrzymy w produkty reklamowe- plakaty i ulotki z adresem Państwa gabinetu.  

 W razie jakiejkolwiek awarii ,zapewnimy urządzenie zastępcze. 

Będzie nam miło zapoznać Państwa ze szczegółowymi informacjami oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do współpracy.

Zapraszamy do kontaktu :

Telefon :792-202-456,  (71) 78-64-711 

Mail :   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Strona : www.mimari.pl

 


Galeria

Kriolipoliza KRIOLPOL od MIMARI
Czytano: 27975
Ilość publikacji: 5
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze:


POLECAMY
więcej artykułów autora Michał


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum