Informacje

Genetyczne sekrety młodej skóry Genetyczne sekrety młodej skóry Hot

Większość osób pragnie na długo zachować młody wygląd twarzy. W drogeriach i aptekach sukces odnoszą głównie produkty przeznaczone do walki z objawami starzenia. Genetyczne analizy wyjaśniają co tak naprawdę wpływa na młody wygląd skóry.

Dotychczas skuteczność kosmetyków oceniano na podstawie analizy wyglądu skóry przed zastosowaniem i po aplikacji. Brano pod uwagę jej wygląd, grubość oraz gęstość.

Potężne koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne stosują zaawansowane techniki microarray, techniki pozwalające na badanie ekspresji wielu genów. Jest to system jednoczesnej hybrydyzacji cRNA będącego produktem kilku tysięcy genów z połączeniem komputerowych technik odczytu i analizy. Ciekawostką jest fakt, że microarray pozwala w chwili obecnej na pomiar ekspresji ponad 10 000 genów jednocześnie.

Fernand Labrine, naukowiec z Laval Unicersity w Kanadzie, podaje, że ta technika pozwala odnaleźć szereg mechanizmów, które nie były znane wcześniej. Podczas analizy wycinków skóry (z pośladków i przedramion) od 10 młodych i 10 starszych kobiet wykryto spadek ekspresji genów odpowiedzialnych za syntezę kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Co ciekawe liczba komórek powiązanych z reakcjami zapalnymi była znacznie podwyższona, co może sugerować związek starzenia się skóry z układem immunologicznym.

Ponadto traktowanie skóry niacynamidem, który pomaga utrzymać nawilżenie skóry, wyraźnie stłumiło ekspresję genów związanych z reakcją zapalną.

Jay Tiesman z przedsiębiorstwa P&G uważa, że sterowanie układem immunologicznym w skórze może wpłynąć na zahamowanie zmarszczek.

L'Oreal wraz z przedsiębiorstwem P&G prowadzą intensywne badania pozwalające na identyfikację różnic genowych pomiędzy młodą i starą skórą. Jak się okazuje ponad 25 genów różni się miedzy sobą w odpowiedzi na uszkodzenie skóry u młodej i starszej osoby.

Naukowcy twierdzą, że spowolnienie procesu starzenia może nastąpić jedynie wtedy gdy uda się rozwiązać zagadkę zależności pomiędzy ekspresją różnych genów.


Czytano: 7467
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum