Informacje

W nowym roku: więcej pociągów, większe zniżki dla studentów W nowym roku: więcej pociągów, większe zniżki dla studentów Hot


Wszystkich studentów wracających na uczelnie po noworocznej zabawie spotkała miła niespodzianka. Mowa o osobach korzystających z usług PKP. Może pociągi nie jeżdżą zgonie z rozkładem, może są zatłoczone, ale przynajmniej od nowego roku będą nas sporo mniej kosztowały. Wszystko to za sprawą wzrostu zniżki przysługującej wszystkim studiującym.


Pisaliśmy już, że parlament uchwalił wejście w życie nowelizacji Ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, która zakłada wprowadzenie nowej 51% zniżki. Następnie ustawa trafiła na biurko prezydenta i dzięki temu uzyskaliśmy dodatkowe 14% oszczędności.

Przy okazji przypomnienia o niższych cenach biletów, warto również wspomnieć o zmianach w rozkładach jazdy pociągów. Jak wszyscy na pewno zdążyliśmy zauważyć wprowadzenie nowych rozkładów spowodowało sporo zamieszania na kolei. Nie zmienia to jednak faktu, że nowy rozkład obejmuje kilka korzystnych dla studentów rozwiązań.

Poniżej cytujemy informacje zamieszczone na stronie Przewozów Regionalnych dotyczące nowych połączeń InterREGIO:

Pierwsze interREGIO dotrą na Lubelszczyznę. „Bolko” będzie kursował codziennie z Lublina do Wrocławia przez Radom, Kielce i Katowice. Natomiast weekendowy IR „Skrzyczne” pozwoli bezpośrednio dotrzeć z Łukowa do Bielska-Białej przez Warszawę i Katowice. Również w weekendy do Bielska-Białej będzie dojeżdżał IR „Adam Mickiewicz” z Poznania. Do sieci szybkich i tanich połączeń interREGIO włączone zostają także: Bolesławiec z codziennym pociągiem „Łużyce” do Przemyśla oraz Zielona Góra z IR „Ślązak” do Krakowa. Mieszkańców rejonu Stalowej Woli ucieszą dwa nowe połączenia interREGIO –z Poznaniem przez Kraków, Katowice, Wrocław, Opole („Wielkopolanin”) i z Gliwicami(„San”).
 
Tani pociąg interREGIO „Pomorze” od nowego rozkładu jazdy zacznie kursować między Warszawą a Trójmiastem. Z uwagi na modernizację głównej linii kolejowej przez Działdowo, będzie on jeździł przez Kutno, Włocławek, Toruń i Iławę, zapewniając bezpośrednie połączenie między tymi miastami. Z kolei „Brda” codziennie dojeżdżająca ze stolicy Polski do Bydgoszczy, w weekendy będzie docierać do Piły. W czasie wzmożonych przewozów, np. w święta, wakacje i tzw. długie weekendy będzie uruchamiany nowy sezonowy pociąg IR „Bursztyn” z Katowic do Gdyniprzez Częstochowę, Zduńską Wolę, Inowrocław i Bydgoszcz.


Więcej informacji również o pociągach REGIO można znaleźć na stronie: http://www.przewozyregionalne.pl/informacje-biezace,s,0,575.html 


Czytano: 6409
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum