Informacje

Antyoksydanty podnoszą skuteczność IPL? Antyoksydanty podnoszą skuteczność IPL? Hot

IPL, czyli intensywna terapia świetlna wraz z innymi mniej inwazyjnymi zabiegami upiększającymi jest najprawdopodobniej najpopularniejszą metodą do walki ze zmarszczkami. Czy kuracja składająca się z polifenoli wspomoże działanie IPL?

Pomimo tego, że IPL nie wytwarza wiązki lasera jest zaliczane do tej grupy urządzeń. W zamian za to wytwarza rozproszone i o różnej długości wiązki świetlne, które docierają na różną głębokość skóry mogą wywoływać określony efekt (np. stymulować produkcję kolagenu, likwidować plamy barwnikowe, niepożądane owłosienie oraz zaczerwienienia).

Często zdarza się, że wygląd skóry po zabiegu odbiega od pożądanego efektu. Najczęściej pojawia się zaczerwienienie skóry, mogą również powstawać pęcherze, siniaki oraz przebarwienia.
Według badań opublikowanych w The Journal of Cosmetic and Laser Therapy, aplikacja antyoksydantów składających się z polifenoli może zmniejszyć stres oksydacyjny, oraz podrażnienia skóry.

Przeprowadzono badania, w których wzięło udział 10 wolontariuszy, którzy mieli poddać się zabiegom z wykorzystaniem IPL. Przed pierwszym naświetlaniem IPL każdy z uczestników miał spryskaną połowę twarzy roztworem składającym się z polifenoli. Czynność tę powtarzano jeszcze trzykrotnie na 10 dni przed planowanym zabiegiem IPL. Jak się okazało skóra "zroszona" roztworem antyoksydantów, miała takie stężenie oksydazy lipidowej, które nie odbiegało od stężenia w skórze bez aplikacji antyoksydantów. Jedynie podniósł się poziom nawilżenia w skórze po polifenolowej kuracji.


Czytano: 6721
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum