Informacje

Studia to bzdura ?! Studia to bzdura ?! Hot

Okazuje się, że wykształcenie wyższe nie jest gwarancją dobrego przygotowania dla potencjalnego pracodawcy. Czy studiowanie kosmetologii w takim razie ma sens?

 Z badania przeprowadzonego w IV edycji programu Twoja Perspektywa dowiedzieć się możemy, iż połowa studentów zdaje sobie sprawę, że zdobyte podczas nauki kompetencje, to za mało. 30 proc. z nich decyduje się więc na pierwsze doświadczenia zawodowe jeszcze podczas trwania studiów, żeby móc sprostać oczekiwaniom przyszłemu pracodawcy. 70 proc. studentów praktyczne umiejętności nabywa w samorządach, organizacjach, uczelnianych kołach naukowych, na bezpłatnych praktykach i kursach specjalistycznych.

Jakie korzyści w takim razie zauważają żacy? Szczerze mówiąc, niewielkie. Na pytanie „czy studia przygotowały Cię do podjęcia pierwszej pracy?” 39 proc. ankietowanych odpowiedziało „raczej nie”, a 11 proc. „zdecydowanie nie”. Zaledwie 9 proc. respondentów uważa, że studia właściwie przygotowały ich do podjęcia pierwszej pracy.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka – tego oczekują pracodawcy. Zatem warsztaty merytoryczne na uczelniach są kluczem do sukcesu dla  8% pytanych, a już praktyki i staże dla 78,5% ankietowanych. Wiedza musi mieć przełożenie na rzeczywistość, mówią pracodawcy. Oczekują więc, że merytoryczne przygotowanie obecnych studentów będzie przydatne w codziennych realiach.

Co wy na to obecni i byli studenci kosmetologii? Uważacie tak samo? Czy lata spędzone w murach uczelni określilibyście mianem „dobrze wykorzystanych”? A może bardziej cenicie praktyki w gabinetach i wiedzę jaką przekazały wam doświadczeni pracownicy salonów? Jesteśmy ciekawi waszej opinii.

Badania opinii studentów były częścią zakończonej właśnie, IV edycji programu Twoja Perspektywa, w ramach którego organizatorzy zrealizowali m.in. 54 warsztaty na 18 uczelniach dla łącznie ponad 900 studentów w całej Polsce. Organizatorami programu Twoja Perspektywa są Orange Polska, Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami i Business for Society. Badanie miało na celu m.in. uzyskanie opinii studentów na temat ich przygotowania do wejścia na rynek pracy. Wzięło w nim udział łącznie 1017 respondentów z kilkudziesięciu uczelni w całej Polsce.
 
źródło: PAP


Czytano: 7081
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum