Informacje

VENUS 2010 – moc urody VENUS 2010 – moc urody Hot

By poszerzyć ofertę, targi VENUS odbyły się w tym samym czasie, co targi MODNY ŚLUB oraz nowość w kalendarzu targowym – KIELCE BUSINESS FASHION. Zwiedziło je 4 500 osób!


Ideą targów jest przedstawienie najnowszych trendów i sposobów pielęgnacji zarówno kobiecej, jak i męskiej urody. Dlatego na stoiskach firm z całej Polski przeważały oferty zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej. Nie brakowało też pokazów najnowocześniejszych urządzeń kosmetycznych. Wystawa VENUS umożliwia producentom kosmetyków, producentom i dystrybutorom aparatury oraz wyposażenia salonów dotarcie do swoich odbiorców – kosmetyczek, fryzjerów, lekarzy dermatologów, chirurgów plastycznych, farmaceutów.

W ramach wystawy zwiedzający mieli okazję do zapoznania się z tajnikami zabiegów upiększających na twarz i ciało oraz wzięcia udziału w licznych pokazach najnowszych trendów fryzjerskich i makijażu. Goście mogli zasięgnąć również rady specjalistów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej w punktach konsultacyjnych. Jesienią 2010 roku program targów był pod tym względem wyjątkowo bogaty. Wystawie towarzyszył między innymi pokaz zabiegu OXYBRAZJIaparatem CRISS Hydroxy z wykorzystaniem nanokosmetyków firmy NANTES. To pierwsze i jedyne na świecie kosmetyki oparte na nanowodzie. Pozwalają na głęboką penetrację i wchłanialność 85-100%. Kolejnym hitem, który z pewnością zainteresował wszystkie panie, była prezentacja alternatywnej nowości w dziedzinie powiększania i modelowania kobiecego biustu.

Ponadto na stoiskach zapoznać było można się z najnowocześniejszymi sposobami redukcji zmarszczek, cellulitu i modelowania sylwetki z użyciem innowacyjnych kosmetyków.

Po raz drugi na targach VENUS odbyły się Międzynarodowe Dni Kosmetologii, które podobnie jak wiosną współorganizowała Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach. Była to okazja przede wszystkim do udziału w wysokiej klasy warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli znanych firm kosmetycznych. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
   
Kolejnym z obowiązkowych punktów programu targów, który gromadzi tłumy obserwatorów i kibiców były prestiżowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu. Konkurs, pod okiem profesjonalnego jury pod przewodnictwem Ewy Filipeckiej – artysty makijażu, kreatora wizerunku a jednocześnie Mistrzyni Polski w Makijażu Profesjonalnym, odbył się na targach VENUS już po raz szósty.

Udział w konkursie słuchacze szkół kosmetycznych i wizażu oraz pasjonaci makijażu mogli zgłaszać do 25 października 2010 r. Już ten pierwszy etap eliminacji był dla wielu wyzwaniem. Każdy z chętnych musiał bowiem poddać pod ocenę jury profesjonalne zdjęcia modelek, gdzie szczególną uwagę zwracano na czystość wykonania makijażu, jego kolorystykę czy twórcze podejście do tematu. Ze wszystkich zgłoszonych osób wybrano 5 najlepszych, które zmierzyły się podczas VI Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu na targach VENUS, wykonując makijaż dla „kobiety po pracy”. Przez kilka godzin pracę finalistek obserwowało jury w składzie: przewodnicząca – Ewa Filipecka - artysta makijażu, kreator wizerunku, Mistrzyni Polski w Makijażu Profesjonalnym, Anna Zarzycka – wizażystka, stylistka paznokci, współwłaścicielka sklepu z odzieżą damską, Aneta Eliaszczuk – współzałożycielka Akademii Wizażu i Stylizacji we Wrocławiu, makijażystka, plastyk, absolwentka Szkoły Charakteryzacji Filmowej, od lat współpracuje z czołowymi stylistami i kreatorami mody, teatru, estrady.

Wyniki VI Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu:

  • I MIEJSCE - Monika Cielecka, Starachowice
  • II MIEJSCE - Agnieszka Freus, Wrocław
  • III MIEJSCE - Agnieszka Walkiewicz, Kielce

Ponadto w finale udział wzięły Diana Pikus z Nowin k. Kielc oraz Anna Siekacz z Jędrzejowa.


Czytano: 2607
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum