Informacje

III Ogólnopolskie Forum Masażu Kosmetycznego - relacja III Ogólnopolskie Forum Masażu Kosmetycznego - relacja Hot


{jathumbnail off}Masaż chustami, czekoladą, miseczkami kokosowymi, a nawet... dźwiękiem. Takie i inne techniki można było obejrzeć podczas kolejnej, trzeciej już edycji Forum Masażu Kosmetycznego. We wrocławskim Centrum Clarena zgromadziło się ponad 150 osób zainteresowanych najnowszymi i najciekawszymi trendami w tej szerokiej dziedzinie.

Na dobry początek Patrycja Sakowska, szkoleniowiec z oddziału szczecińskiego zaprezentowała rytuał Choco poprawiający mikrocyrkulację, likwidujący obrzęki i stymulujący spalanie tkanki tłuszczowej. Masaż wykonywany jest przy pomocy niezwykle aromatycznych produktów na bazie czekolady, dzięki którym doskonały nastrój towarzyszy klientowi jeszcze długo po zabiegu. Efekty tego masażu są wielopoziomowe: równowaga psychiczna, aksamitnie gładka, miękka, wypielęgnowana i gruntownie nawilżona skóra.


Niezwykle efektowny, odprężający i ekskluzywny masaż - Variety pokazali Jolanta Konkol i Mateusz Hołdysz. Rytuał ten, wykonywany przez dwóch masażystów jednocześnie jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki, za pomocą specjalnie dobranych technik manualnych, zaczerpniętych zarówno z masażu klasycznego, jak i wschodnich rytuałów. Zsynchronizowane ruchy masażystów dostarczają niezapomnianych wrażeń, a jednocześnie sprawiają, iż rytuał jest bardzo widowiskowy.

_maf0088.jpgWystępem wzbudzającym ogromne zainteresowanie widzów był pokaz innowacyjnego masażu bioregulacyjnego, opartego na masażu manualnym i połączonego z terapią dźwiękiem. Wykonał go i omówił jego działanie Ryszard Zdzioch, członek Polskiego Stowarzyszenia Masażu i Terapii Dźwiękiem wg Metody Petera Hessa. Podczas rytuału wykorzystywane są wibracje mis dźwiękowych. Odpowiednia tonacja i częstotliwość drgań sprawia, że dźwięk dociera do każdej komórki organizmu, dając odczucie pełnej harmonii, relaksu i radości.
 
Kolejnym punktem programu był najnowszy masaż autorski Clarena Push up, poprawiający kondycję i wygląd piersi, zaprezentowany przez Patrycję Sakowską. Masażystka wzbogaciła pokaz wypowiedzią na temat odpowiedniej pielęgnacji biustu w gabinecie kosmetycznym. Rytuał ten to zupełnie nowe doświadczenie ciepła, energii, silnego ujędrnienia i modelarzu. W połączeniu ze specjalistycznym zabiegiem i pielęgnacją domową wzmacnia i uelastycznia więzadła, przywraca jędrność i sprężystość gruczołów piersiowych poprzez odbudowę włókien kolagenowych.

_maf0271.jpgPo krótkiej przerwie nadszedł czas na występ gościa specjalnego Gila Amsallema, światowej sławy kinezyterapeuty i szkoleniowca. Podczas półtoragodzinnego, przygotowanego z najwyższą starannością pokazu Gil zaprezentował najnowocześniejsze techniki redukujące cellulit oparte na energicznej manipulacji tkanką tłuszczową, działającej jako trening dla niedrożnej, słabej, niedożywionej tkanki łącznej i naczyń krwionośnych.

Masaż Coconut, z wykorzystaniem miseczek kokosowych wykonała Izabela Pyzik, szkoleniowiec Clarena. Rytuał opracowany został w oparciu o techniki masażu polinezyjskiego, jego choreografia łączy w sobie techniki manualne wykonywane dłońmi i przedramionami, w połączeniu z delikatną strukturą ciepłej miseczki kokosowej. Przywraca harmonię, równowagę i dobre samopoczucie.

_maf0389.jpgSpektakularny pokaz masażu chustami Foulari, dała Jolanta Konkol, masażystka z krakowskiego oddziału. To połączenie technik tajskich, koreańskich i shiatsu doprowadza do uczucia ciszy, spokoju i głębokiego odprężenia. W pierwszej części zabiegu wykonywany jest masaż manualny, z dużą ilością ucisków i elementami mobilizacji stawów. Druga część polega na wyciąganiu ciała jedwabnymi szarfami (chustami), Masażysta huśtając szarfami, jednocześnie za nie pociąga, wprawiając w ruch wszystkie części ciała.

Tegoroczną edycję zamykał rytuał Celebrity. W jego tajniki wprowadził widzów Jakub Olszta, szkoleniowiec z wrocławskiego Centrum Clarena. Bazą tego masażu są ciepłe oleje dostosowywane do potrzeb skóry - forma mokrych i ciepłych kompresów czyni zabieg nietypowym, ukierunkowanym na głębsze, holistyczne działanie na organizm.


Czytano: 4839
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum