Informacje

Z ludzkiej skóry - insulina Z ludzkiej skóry - insulina Hot

Specjaliści z Harvard Stem Cell Institute "przerobili" komórki skóry pobrane od pacjentów z cukrzycą typu I na komórki beta trzustki odpowiedzialne za syntezę insuliny. W reakcji tej niezbędne okazały się komórki macierzyste.

Opracowana przez naukowców metoda HSCI początkowo będzie jedynie wykorzystywana do stworzenia modelu powstawania i rozwoju cukrzycy typu I.

Cukrzyca typu I (łac. Diabetes mellitus typi 1, ang. Insulin Dependent Diabetes Mellitus - w skrócie IDDM), nazywana też cukrzycą insulinozależną. U jej podłoża leży przewlekły, autoimmunologiczny proces chorobowy prowadzący do powolnego zniszczenia, produkujących insulinę, komórek ? wysp trzustkowych i w następstwie tego do utraty zdolności jej wydzielania. Pełnoobjawowa cukrzyca typu 1, jeśli nie jest leczona za pomocą iniekcji insuliny, jest chorobą śmiertelną.

? Stale nie znamy mechanizmu, który odpowiada za tę chorobę. Nie wiemy, od których komórek cały proces się zaczyna, nie wiemy, czy niektórzy ludzie są na tę chorobę skazani, ani czy możemy coś zrobić, żeby jej zapobiegać i czy możemy ją odwrócić ? mówi Melton.

? Mamy wiele mysich modeli tej choroby, ale to, czego się z nich dowiedzieliśmy, nie sprawdzało się u człowieka ? tłumaczy Melton. ? Teraz się dowiemy, dlaczego chorują na to ludzie.

Obecnie produkcja komórek odpowiedzialnych za syntezę insuliny nie jest oceniana jako wydajna. Początkow produkcja polegała na tym, że od dwóch pacjentów w wieku 32 i 30 lat pobrano komórki skóry, które następnie zainfekowano wirusami (wszczepiły one geny SOX2, OCT4, KLF4) przekształcające je w komórki macierzyste.

Po trwającej cztery tygodnie hodowli naukowcy odizolowali zmienione komórki macierzyste od pozostałości, a następnie rozpoczęli ich przeksztgałcanie w komórki trzustki i oczekiwania na pierwszą insulinę. 


Czytano: 5999
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum