Informacje

Emocjonalna postawa stanowi przeszkodę, by stracić na wadze… Emocjonalna postawa stanowi przeszkodę, by stracić na wadze… Hot

Oczywiście, wielkość porcji jedzenia i ćwiczenia są ważnymi czynnikami, aby stracić na wadze. Jednakże psychologowie mówią, że emocje często stanowią jedno z największych wyzwań dla tych, którzy próbują rzucić zbędne kilogramy.

Badanie 1.328 licencjonowanych psychologów przeprowadzonych przez Consumer Reports National Research Center wykazały, że 44% mówi: "zrozumienie i zarządzanie zachowaniem oraz emocjami powiązane z utratą  wagi" było niezbędne do sprostania odchudzaniu przez ich klientów. Czterdzieści trzy procent podało "emocjonalne jedzenie" jako barierę, by schudnąć. Podobnie jak wielu innych powiedziało że "utrzymywanie regularnego harmonogramu ćwiczeń" było kluczem do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Spośród wszystkich badanych psychologów, 306 powiedziało, że umożliwiło swoistą kurację odchudzającą dla swoich klientów. Wśród nich 92% mówi, że pomogło rozwiązać bazowe emocjonalne kwestie związane ze zwiększaniem masy ciała. Ponad 70% twierdzi, że terapia poznawcza i umiejętność rozwiązywania problemów, które mogły pomóc ludziom wychwycić wzorce myśli, prowadzące do niezdrowych zachowań, były doskonałymi lub dobrymi strategiami odchudzania.

"Każdy, kto kiedykolwiek próbował zrzucić kilka kilogramów i utrzymać wagę wie, że ten sposób nie jest łatwy "- mówi w oświadczeniu Norman B. Anderson, prezes CEO of the American Psychological Association. „Chociaż powszechnie wiadomo, że problemy z wagą są najczęściej spowodowane przez połączenie biologicznych, emocjonalnych, behawioralnych i środowiskowych problemów, te nowe wyniki wskazują na kluczową rolę stresu i emocjonalnego nastawienia w utracie wagi. Dlatego najlepsza taktyka odchudzania powinna integrować strategie zajmujące się emocjami i zachowaniem, pokazywać jak podchodzić do ćwiczeń i stylu życia, jak podejmować zdrowe wybory w  żywieniu. "

Niedawno publikowaliśmy wyniki badań brytyjskich naukowców, którzy doszli do wniosku, że to nasze przekonania o sobie samych i trudnościach związanych z utratą wagi, decydują o naszym sukcesie, bądź porażce w odchudzaniu. Kolejne badania pokazują mechanizmy psychologiczne, negatywne wzorce myśli i emocjonalnych zachowań, które prowadzą nas na manowce, blokują naszą wolę i sprowadzają na utarte ścieżki behawioralne. Wniosek więc nasuwa się sam- wszystko zaczyna się w naszej głowie!

Źródło: LiveScience


Czytano: 6029
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum