Informacje

Sposób na kleszcza Sposób na kleszcza Hot

Lato w pełni, co oznacza, że nadszedł czas na spacery po parku czy wycieczki do lasu. Eskapady za miasto oznaczają też duże ryzyko przywiezienia ze sobą niechcianych pasażerów na gapę – kleszczy. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Dr Aleksandra Gliniewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny twierdzi: Te wszystkie repylenty, które możemy dostać w aptekach czy supermarketach są przebadane. Do rejestracji każdy producent musi przedstawić badania skuteczności i na etykiecie jest później napisane ile czasu dany repylent działa odstraszająco w stosunku do komarów i kleszczy. W przypadku kleszczy zasadniczo ten czas jest krótszy.

Ale nie tylko nauka idzie z pomocą, istnieją przecież środki naturalne. Jakie? Olejki roślin takich jak mięta, geranium czy lawenda. Co na ich temat twierdzi przedstawicielka Państwowego Zakładu Higieny? Tylko, że to jest krótkie działanie i nie możemy zwiększając stężenia olejków spowodować, że to działanie będzie bardziej intensywne. To nie jest bezpieczne. Nie można stężonych olejków stosować ot tak sobie na skórę. W ten sposób można się nabawić wyprysków czy egzem.

Pamiętajmy, że na zminimalizowanie ryzyka ukąszenia jest możliwe także dzięki odpowiedniemu ubiorowi. Białe skarpety, jasne spodnie – generalnie idąc do lasu ubieramy się na jasno, bo kleszcze niechętnie wchodzą na jasne ubrania. Ważne jest też, żeby obejrzeć siebie po spacerze i ewentualnie usunąć kleszcze. Na pewno zalecany jest prysznic, bo w tym momencie zmyjemy malutkie larwy, których możemy nie dostrzec – podpowiada dr Aleksandra Gliniewicz.

Źródło: IAR


Czytano: 5996
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum