Informacje

Pigułka zamiast siłowni? Pigułka zamiast siłowni? Hot

Okazuje się, że coś, co do tej pory mogło jedynie śnić się leniuchom pragnącym zrzucić zbędne kilogramy, już wkrótce może stać się realne.

Badania opublikowane ostatnio w magazynie Nature dowodzą, że jest możliwe stworzenie mieszanki, która po zaaplikowaniu do organizmu wpływa na ciało podobnie jak ćwiczenia fizyczne.

Naukowcy ze Scripps Institute na Florydzie przeprowadzili ostatnio badanie na myszach, wstrzykując skomponowaną przez siebie mieszankę otyłym osobnikom. Okazało się, że zastrzyk aktywował u nich proteinę Rev-erb, która kontroluje rytm dobowy i zegar biologiczny w organizmie. W rezultacie, myszy straciły na wadze oraz poprawił się ich cholesterol, mimo tego, że ich dieta nadal była wysoko kaloryczna.

Ponadto, osobniki te zaczęły zużywać więcej tlenu i o 5% więcej energii niż te z grupy kontrolnej. Co ważne, nie wykonywały one żadnych dodatkowych ćwiczeń, a w wielu przypadkach, stały się jeszcze bardziej leniwe i mniej aktywne niż przed zastrzykiem.

W jaki sposób to działa?

Regularne ćwiczenia fizyczne zwiększają w mięśniach ilość mitochondriów, które są odpowiedzialne za dostarczanie energii komórkom. 

Naukowcy wstrzyknęli myszom mieszankę prosto do komórek mięśniowych, które w rezultacie wzmogły produkcję Rev-erb, a co za tym idzie, wytworzyły się nowe mitochondria i wzmocniły te już istniejące. 

Thomas Burris, współautor przeprowadzonego badania twierdzi, że lek z pewnością imituje ćwiczenia fizyczne, i że mógłby on pomóc osobom niepełnosprawnym czerpać korzyści z ćwiczeń bez ich fizycznego wykonywania.

Ale czy to wskazane?

Wyniki badań z pewnością wywołają wiele kontrowersji oraz etycznych dyskusji na temat nowego leku. Na przykład, czy taki lek powinien zostać zakazany zawodowym sportowcom i uznany za doping? 

Thomas Burris twierdzi, że jego głównym celem jest przede wszystkim pomoc osobom niepełnosprawnym, a nie tym, które są zbyt leniwe by uprawiać sport czy zawodowcom – oszustom. Podkreśla on również, że tradycyjne ćwiczenia przynoszą wiele innych korzyści, których nie sposób zastąpić żadnym lekiem.

Reasumując - jeśli jesteś sprawny i możesz ćwiczyć, powinieneś to robić nie czekając na „magiczną” pigułkę.

Źródło: Medical News Today


Czytano: 5324
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum