Informacje

Przełom w leczeniu nieprawidłowych blizn? Przełom w leczeniu nieprawidłowych blizn? Hot

Przeszczep komórek tłuszczowych może znaleźć swoje zastosowanie w leczeniu zgrubiałych i przebarwionych blizn powstałych w wyniku nieprawidłowego przebiegu procesu gojenia ran.

Doświadczeniami, które bazują na przeszczepieniu komórek tłuszczowych w okolice nieprawidłowych blizn i badaniem ich skuteczności zajmuje się grupa naukowców z Mediolanu.

Eksperci na eksperymenty poświęcili już 6 lat. W tym czasie przeprowadzili swoje badania na niemal 700 pacjentach. Wszyscy oni posiadali widoczne, nieprawidłowe blizny, które powstały w wyniku zabiegów chirurgicznych bądź oparzeń. Ponadto wspólnym mianownikiem osób wybranych do grupy eksperymentalnej był fakt, że w ich przypadku standardowe metody leczenia nie przyniosły satysfakcjonujących efektów.

Jak wygląda procedura przełomowego leczenia? Podczas zabiegu liposukcji pobiera się tkankę tłuszczową, która w następnym etapie zostaje użyta do przeszczepu. Korzysta się z materiału z umiejscowionego na biodrach lub brzuchu, by następnie wszczepić go pod skórę w okolicach blizny.

Efekt zabiegu? Znaczna i długotrwała poprawa wyglądu blizny oraz miękka, rozciągliwa oraz elastyczna skóra wokół niej. W konsekwencji wyraźna poprawa w funkcjonowaniu pacjentów z ograniczonymi zdolnościami ruchowymi z powodu sztywności blizn i przykurczów.

Co się tyczy samego mechanizmu działania tkanki tłuszczowej na zgrubiałe i przebarwione blizny, to wciąż wydaje się być niewyjaśniony. Pozostaje nam przytoczenie przypuszczeń naukowców. Uważają oni, że być może tajemnica tkwi w komórkach macierzystych obecnych w tkankach. Najprawdopodobniej mogą one przekształcić się w komórki biorące udział w naprawie tkanek.

Źródło:biotechnologia.pl


Czytano: 5936
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum